komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Policja odnalazła zaginionego 93-latka

poniedziałek, 23.11.2020 10:01 , komentarze: 0 , odsłony: 446
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego podczas pełnienia nocnej służby odnaleźli starszego mężczyznę. 93-latek wyszedł z domu, a zaniepokojona rodzina nie mogła się z nim skontaktować, dlatego o wszystkim poinformowali wrocławskich policjantów. Po kilku godzinach funkcjonariusze zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi szukanego mężczyzny. Senior siedział na ławce przystanku tramwajowego. Mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny.

Wrocławscy policjanci otrzymali informację od zaniepokojonego syna o opuszczeniu mieszkania przez jego 93-letniego ojca i braku możliwości nawiązania z nim kontaktu. Mężczyzna wyznał, że jego tata mimo podeszłego wieku mieszka sam i nie ma problemu z samodzielną egzystencją. Dodał jednak, że mężczyzna miewał w przeszłości problemy z pamięcią.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań starszego mężczyzny, a historia ta zakończyła się szczęśliwie już po kilku godzinach. Funkcjonariusze, przejeżdżając jedną z wrocławskich ulic, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez syna zaginionego. 93-latek siedział na ławce przystanku tramwajowego oddalonego o 2 km od miejsca jego zamieszkania. Policjanci sprawdzili wrocławianina w systemach policyjnych, a na wyświetlaczu urządzenie pokazała się informacja „osoba zaginiona”.

Mężczyzna na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej. Policjanci zaopiekowali się nim i już po chwili mogli przekazać go rodzinie.

Policjanci apelują, aby widząc osobę starszą, zagubioną, często ubraną nieadekwatnie do warunków pogodowych- reagować. Weźmy pod uwagę niższe temperatury panujące na dworze mogące stworzyć realne zagrożenie dla czyjegoś zdrowia, a nawet życia.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

czwartek, 14.1.2021 12:31
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele