komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Policja zatrzymała 39-latka podejrzanego o udział w grupie przestępczej

wtorek, 2.4.2019 12:00 , komentarze: 0 , odsłony: 908
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci z komendy miejskiej, działając na terenie Piły, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wiele wskazuje na to, że 39-latek dokonywał poważanych oszustw finansowych. Poszkodowane w tej sprawie są osoby wykupujące obligacje spółki na granicy upadłości, w której podejrzany był prezesem. Wartość uzyskanych w ten sposób przez mężczyznę środków, przekroczyła 13 milionów złotych. Po zatrzymaniu trafił on prosto do aresztu, a chwilę później usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

       Fot. Pixabay

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując szeroko zakrojone czynności operacyjne, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie oszustw finansowych oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

39-latka wrocławscy policjanci zatrzymali na terenie Piły, kiedy przechodził obok swojego garażu.

Jak się okazało, mężczyzna był prezesem spółki, przy użyciu której, na terenie Wrocławia oraz całego kraju dokonywał przestępczego procederu. Dla osiągnięcia korzyści majątkowych, doprowadzał inne osoby do niekorzystnego rozporządzania mieniem znacznej wartości, wprowadzając w błąd przy sprzedaży emitowanych przez spółkę obligacji.

Uzyskane w ten sposób pieniądze, 39-latek wykorzystywał na pośrednictwo finansowe w udzielaniu kredytów i pożyczek innym osobom, niezgodnie z celem emitowanych obligacji. Ponadto obligacje te były emitowane również w czasie, kiedy spółka była na granicy upadłości.

Mężczyzna swoim działaniem doprowadził szereg obligatariuszy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o łącznej wartości przekraczającej 13 milionów złotych.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu i na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki