Policjanci odzyskali skradziony motocykl. Złodziej ukrył go w zaroślach

sobota, 14.9.2019 12:00 1162 0

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej, patrolując rejon dzielnicy Psie Pole, zwrócili uwagę na motocykl ukryty w zaroślach. Mundurowi podeszli bliżej i okazało się, że ma on uszkodzoną stacyjkę. Wstępnie wykonane sprawdzenia, nie wykazały aby figurował on w policyjnych systemach, jako utracony. Dociekliwość i doświadczenie funkcjonariuszy, doprowadziły jednak do wykonania kolejnych ustaleń, podczas których wyszło na jaw, że numery są przerobione i jest to motor skradziony na terenie Starego Miasta. Szczęśliwy właściciel odebrał go już od policjantów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy patrolowali rejon ulicy Kasprowicza, zauważyli motocykl zaparkowany w dość nietypowym miejscu. Wyglądało tak, jakby ktoś celowo chciał ukryć go w zaroślach. Pojazd miał założone tablice z wrocławskimi numerami rejestracyjnymi. Mundurowi podeszli bliżej i okazało się, że stacyjka jest uszkodzona.

Policjanci sprawdzili numer seryjny, który był wytłoczony na ramie i nie figurował on w systemach, jako dane pojazdu pochodzącego z przestępstwa. Funkcjonariusze postanowili jednak dokonać kolejnych sprawdzeń i chwilę później okazało się, że jest on przerobiony.

Motor ten zarejestrowany był w policyjnej bazie, jako utracony na terenie Starego Miasta. Z uwagi na ten fakt, mundurowi zabezpieczyli odnaleziony jednoślad i przewieźli go do komisariatu. Szybko ustalili też do kogo należy, a następnego dnia, zaskoczony i szczęśliwy właściciel odebrał go od policjantów.

Obecnie śledczy prowadzą czynności mające na celu wytypowanie osoby podejrzanej lub mogącej mieć związek z kradzieżą motocykla.Przypomnijmy, za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz