komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

wtorek, 14.10.2014 14:40 , komentarze: 0 , odsłony: 603
kategorie artykułu:

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, wracających po służbie do domu. Mężczyzna jechał w nocy bez świateł od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak stwierdził po zatrzymaniu, chwilę wcześniej pił wódkę.

 Do zdarzenia doszło w sobotę, w nocy. Około godziny 1.00, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, wracając po służbie do domu, zauważyli w Siechnicach, na wysokości jednej ze stacji paliw, samochód marki Renault Clio, którego kierujący poruszał się bez świateł. Auto przemieszczało się również zygzakiem – od jednej krawędzi jezdni do drugiej.

Ponieważ „styl jazdy” kierującego mógł wskazywać na to, że jest on w stanie upojenia alkoholowego, funkcjonariusze postanowili podjąć natychmiast interwencję. Po zatrzymaniu auta, policjanci wyczuli od kierowcy wyraźną woń alkoholu.
Funkcjonariusze wezwali na miejsce patrol, który przewiózł mężczyznę do jednostki Policji. Przeprowadzone badanie wykazało u zatrzymanego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z mężczyzną, okazało się, że chwilę wcześniej pił on wódkę.

Zatrzymanemu, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele