komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Policjanci przejeli znaczną ilość narkotyków. 29-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszał już zarzut

wtorek, 20.11.2018 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1117
kategorie artykułu:

Dzięki skutecznym działaniom kryminalnych z wrocławskiej komendy miejskiej, blisko 15 tysięcy porcji narkotyków nie trafi na rynek. Była to głównie amfetamina i blisko 2 tys. działek marihuany. Policjanci zatrzymali też mężczyznę podejrzanego o posiadanie zabezpieczonych środków, część z nich trzymał w plastikowym wiadrze. 29-letni mieszkaniec Wrocławia usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Ich czarnorynkowa wartości to około 65 tysięcy złotych. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu operacyjnie ustalili informacje o miejscu, w którym odbywa się handel narkotykami. Namierzyli adres, gdzie miało dochodzić do tego procederu. Dom położony w jednej z podwrocławskich miejscowości, był zamknięty i sprawiał wrażenie niezamieszkałego. Policjanci nie odjechali jednak z miejsca i przez kilka godzin obserwowali nieruchomość. W pobliżu kręciły się różne osoby, ale dopiero wieczorem pod adres podjechał samochód osobowy, z którego wysiadł młody mężczyzna, wszedł na chwilę do domu a po 20 minutach wyszedł. Kryminalni przystąpili wtedy do działania.

Mężczyzna na widok policjantów zmierzających w jego kierunku, próbował jeszcze uciec z miejsca, ale bezskutecznie. Doświadczeni kryminalni szybko go ujęli a chwilę później znaleźli przy nim trzy worki wypełnione narkotykami. To jednak nie koniec ujawnionych środków. W jednym z pomieszczeń w domu, policjanci znaleźli też wiadro z narkotykami oraz trzy wagi do porcjowania środków odurzających.

Zatrzymany 29-mężczyzna trafił prosto na komendę wrocławskiej policji. W jednostce, wszystkie ujawnione narkotyki dokładnie zważono i poddano testom. Okazało się, że mężczyzna posiadał amfetaminę oraz marihuanę o wadze blisko 1,7 kilograma i czarnorynkowej wartości około 65 tysięcy złotych. Łącznie po podziale zabezpieczonych środków odurzających, można było by uzyskać ponad 13 tys. porcji amfetaminy i blisko 2 tys. porcji handlowych marihuany.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za handel kara nawet do lat 12.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Praca na GoWork