komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Policjanci w kontrolowanym pojeździe znaleźli narkotyki, noże, toporek i replikę bron

środa, 26.6.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1174
kategorie artykułu:

Dwóch mężczyzn podczas kontroli, zatrzymali wywiadowcy z wrocławskiej komendy miejskiej Policji. Obaj podejrzewani są o posiadanie narkotyków i inne przestępstwa. Funkcjonariusze skontrolowali również ich samochód, w którym ujawnili kilkadziesiąt porcji narkotyków, a także przedmioty mogące służyć do popełnienia czynów karanych. Grozić im może teraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze patrolując wschodnie rejony miasta otrzymali informację, o przemieszczającym się pojeździe, w którym mogą być przewożone narkotyki. Samochód miał kierować się w stronę wrocławskiego Psiego Pola. Policjanci od razu podjęli działania mające na celu sprawdzenie tej informacji.

Wywiadowcy zauważyli podejrzany pojazd przy wjeździe do miasta i pojechali za nim. Po kilkuset metrach, kierujący Fordem zaparkował auto na jednym z wielopoziomowych parkingów. Do tego pojazdu podszedł inny mężczyzna, który chwilę wcześniej wysiadł z zaparkowanego nieopodal samochodu. Usiadł na fotelu pasażera i zaczął rozmawiać z kierowcą. Wtedy policjanci postanowili skontrolować obu mężczyzn.

Podchodząc bliżej, funkcjonariusze poznali kierowcę Forda, bo podejmowali już wcześniej wobec niego interwencje. 34-latka zatrzymywali wówczas za posiadanie substancji odurzających. Postanowili sprawdzić, czy i tym razem wrocławianin nie ma ukrytych narkotyków. W schowku pomiędzy przednimi fotelami wywiadowcy ujawnili zawiniątko, w którym znajdował się biały proszek.

Żaden z dwóch mężczyzn znajdujących się w pojeździe nie chciał powiedzieć, do którego z nich należy ujawniona substancja. Nie chcieli również wytłumaczyć, po co wożą w aucie replikę pistoletu, noże oraz toporek.

Obaj zostali zatrzymani jako osoby podejrzane o posiadanie substancji odurzających.

Będąc w Komisariacie Policji Wrocław – Psie Pole, policjanci zważyli oraz sprawdzili, czy ich przypuszczenia o nielegalnym pochodzeniu ujawnionego białego proszku są słuszne. Okazało się, że w skontrolowanym pojeździe znajdowała się amfetamina, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 40 porcji handlowych narkotyków.

Śledczy sprawdzają nadal czy zabezpieczone przy mężczyznach przedmioty, nie służyły im do popełnienia innych czynów zabronionych.

Ustawa o Przeciwdziałaniu Narkomanii przewiduje karę trzech lat pozbawienia wolności w związku z popełnieniem przestępstwa polegającego na posiadaniu substancji psychoaktywnych. O wysokości kary zadecyduje jednak sąd.

 /KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki