komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Policjanci w samochodzie znaleźli narkotyki, broń i skradzione przedmioty. Wpadł bo nie miał zapiętych pasów

piątek, 23.11.2018 08:00 , komentarze: 2 , odsłony: 1337
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę jadącego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Nie miał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów i bardzo nienaturalnie się zachowywał. Jak się okazało było to wynikiem wcześniejszego zażycia środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli też w jego pojeździe ponad 1600 porcji narkotyków oraz mienie pochodzące z przestępczego procederu i nielegalnie posiadaną broń gazową. Mężczyzna ten usłyszał już zarzuty, a sąd wydał wobec niego, postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu 3 miesiące. 52-latkowi grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolując w godzinach popołudniowych ulice miasta, zauważyli jak kierowca jednego z samochodów osobowych nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo kierującego, zatrzymali pojazd do kontroli, żeby pouczyć mężczyznę o prawidłowości korzystania z pasów oraz ich funkcji ratującej życie.

Zatrzymany mężczyzna, podczas kontroli nie posiadał żadnych dokumentów. Policjanci sprawdzili jego tożsamość w systemach informatycznych i jak się okazało, nie miał on jakichkolwiek uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas przeprowadzania kolejnych czynności, policjanci zauważyli nienaturalne zachowanie kierowcy. Był on coraz bardziej zdenerwowany, zalewał go pot i nie potrafił logicznie formułować swoich wypowiedzi.

Policjanci mieli obawę, że mężczyzna mógł być pod wpływem działania środków odurzających. W trakcie rozmowy 52-latek przyznał, że kilka godzin wcześniej zażywał amfetaminę i marihuanę.

W jego pojeździe funkcjonariusze znaleźli ponad 1600 porcji narkotyków. Były tam ukryte także leki, perfumy, wagi elektroniczne, sprzęt budowlany, telefony komórkowe, odzież z metkami, gotówka oraz pistolet gazowy. Część z zabezpieczonych przedmiotów pochodziła z przestępstw lub służyła do ich popełnienia.

Na posiadanie broni gazowej 52-latek nie posiadał też wymaganego pozwolenia. Okazało się również, że mężczyzna był już wcześniej karany za różne przestępstwa.
Policjanci zabezpieczyli samochód oraz wszystkie znalezione przedmioty, a zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu.

Usłyszał już zarzuty m.in. za obrót i posiadanie środków odurzających oraz za posiadanie broni gazowej bez zezwolenia.

Sąd wydał też wobec niego postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Gazówka i scyzoryki, jaki kraj tacy gangsterzy :)
niedziela, 02.12.2018 06:13 autor:
Nie pisać ile grozi tylko zamykać na tyle co grozi
piątek, 23.11.2018 19:10 autor:

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork