komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Policjanci weszli do mieszkania przez okno i uratowali życie starszego mężczyzny

wtorek, 4.12.2018 15:16 , komentarze: 0 , odsłony: 815
kategorie artykułu:

Policjanci z komisariatu w Długołęce interweniowali w mieszkaniu 78-latka, po otrzymaniu informacji od jednego z pracowników socjalnych GOPS-u. Kobieta, nie mogąc skontaktować się z podopiecznym, który powinien być w domu i w obawie o jego życie, zawiadomiła Policję. Funkcjonariusze natychmiast przyjechali pod wskazany adres i zaczęli pukać do drzwi. Gdy usłyszeli z lokalu jakieś jęki mężczyzny, od razu podjęli decyzję o wejściu do środka. Ponieważ czas mógł być niezmiernie ważny, nie czekając, weszli przez uchylone okno i wyciągnęli chorego mężczyznę z zalanego wodą brodzika. Z uwagi na stan w jakim się znajdował, nie byłby w stanie sam się wydostać. Wyziębiony ale bezpieczny, został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia 2018 roku, w jednej z miejscowości na terenie powiatu wrocławskiego. Przed godziną 8.00, policjanci z Komisariatu Policji w Długołęce, otrzymali niepokojące zgłoszenie od jednego z pracowników socjalnych miejscowego GOPS-u. Kobieta, która stale odwiedzała podopiecznego, tym razem nie mogła dostać mieszkania. Z uwagi na fakt, że ostatni raz widziała mężczyznę w piątek, obawiała się mocno o los 78-latka. Postanowiła wezwać do pomocy Policję.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, by sprawdzić czy życie i zdrowie mężczyzny nie jest zagrożone. Pukając mocno do drzwi, usłyszeli dobiegające z wewnątrz lokalu jęki.

Musieli działać niezwłocznie ponieważ czas mógł być niezmiernie ważny. Przez niedomknięte okno weszli do środka mieszkania i zobaczyli mężczyznę leżącego w pełnym wody brodziku. Kontakt z nim był bardzo utrudniony.

Chory mężczyzna trząsł się z zimna i z uwagi na stan zdrowia, nie mógł się ruszyć. Policjanci natychmiast wyciągnęli mężczyznę, okryli go i ułożyli w pozycji bezpiecznej oraz wezwali pogotowie. Ratownicy medyczni zabrali 78-latka do szpitala. 

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele