komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Policjanci wyciągnęli z Odry 20-latka. Z objawami hipotermii trafił do szpitala

środa, 28.11.2018 15:01 , komentarze: 0 , odsłony: 2034
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci po godzinie 2.00, otrzymali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który przy moście Sikorskiego, zauważył człowieka w wodzie. Na miejsce natychmiast pojechał znajdujący się najbliżej patrol. Funkcjonariusze od razu podjęli działania poszukiwawcze a chwilę później ratunkowe i wyciągnęli mężczyznę z Odry. Następnie trafił pod opiekę lekarzy.

Ponieważ tą interwencję policjanci podjęli nocą i było bardzo ciemno, musieli chwilę przeszukiwać brzeg Odry, aby odnaleźć mężczyznę. Świadek dzwoniąc tuż po godzinie 2.00, powiedział tylko, że widział osobę, która wpadła do rzeki w okolicy mostu Sikorskiego.

Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać bardzo szybko z uwagi na niskie temperatury, nie mając zbyt wiele czasu. Kilka minut później policjanci zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę. Natychmiast rozpoczęli czynności ratunkowe i wyciągnęli go na brzeg.

Następnie udzielili 20-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej, wzywając jednocześnie pogotowie ratunkowe. Mężczyzna był bardzo wystraszony i mocno przemarznięty.

Policjantom, którzy go uratowali nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć w jaki sposób znalazł się w wodzie. Z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala i tam udzielono mu dalszej pomocy medycznej.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele