Policjanci wyczuli marihuanę i aresztowali 35-latka

czwartek, 31.10.2019 16:26 2119 0

Kilkadziesiąt porcji marihuany posiadał mężczyzna zatrzymany przez policjantów z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji. Nieumundurowani funkcjonariusze patrolowali popularne miejsce spotkań młodych osób i w pewnej chwili wyczuli zapach palonej marihuany. Podążając za śladem zapachowym, doszli do mężczyzny, który trzymał w dłoni szklaną lufkę. Jak się po chwili okazało, 35-latek miał przy sobie łącznie ponad 30 porcji handlowych narkotyków. Teraz odpowie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Codziennie na ulicach naszego miasta widzimy policjantów, którzy patrolują ulice, place i podwórka w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Wrocławia. Najczęściej możemy dostrzec policjantów wydziałów prewencji lub ruchu drogowego, bo pełnią służbę w mundurach, ale równolegle z nimi działają funkcjonariusze innych służb, których na co dzień dostrzec jest trudniej. Podczas swojej pracy nie noszą bowiem charakterystycznego granatowego munduru. I właśnie policjanci z tego typu komórki, czyli Referatu Wywiadowczego z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, zatrzymali 35-latka, który posiadał przy sobie środki odurzające.

Mężczyzna wpadł, kiedy nocną porą, na jednej w wysp palił marihuanę. Charakterystyczny zapach wyczuli policyjni wywiadowcy, którzy tego dnia kontrolowali rejon, gdzie spotykają się młodzi mieszkańcy miasta. 35-letni wrocławianin był bardzo zaskoczony, kiedy podeszło do niego dwóch mężczyzn i po okazaniu legitymacji służbowych zabezpieczyło trzymaną przez niego w ręku szklaną lufkę. Po chwili przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili również opakowania z suszem roślinnym. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzna miał również jeszcze jedno foliowe zawiniątko z substancjami odurzającymi.

Policjanci zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany. Teraz 35-latkowi, który posiadał środki odurzające, może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jej wymiarze i wysokości zadecyduje sąd.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz