Policjanci z Rakowca zatrzymali „szefa” gangu oszustów działających na terenie Niemiec

czwartek, 26.5.2022 14:34 238 2

67-letni mężczyzna, który był poszukiwany przez zagraniczny wymiar sprawiedliwości został zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Jest on podejrzany o udział w przestępstwach metodą „na wnuczka” na terenie Niemiec. Decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. O jego dalszych losach zadecyduje niemiecki sąd. Grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

67-latek, który został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, to Polak podejrzany o szereg oszustw popełnionych na terenie Niemiec. Mężczyzna będący „szefem” gangu miał za zadanie kontrolowanie i koordynację wszystkich działań szajki. Oszuści posługiwali się głównie metodą „na wnuczka” lub „na znajomego”. 

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zauważony przez funkcjonariuszy z Rakowca, kiedy przejechał buspasem na ul. Traugutta. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

O dalszych losach mężczyzny będzie decydował sąd w Niemczech. Za popełnienie przestępstwa z art. 263 ust. 3 niemieckiego kodeksu karnego, określonego przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości jako zawodowe oszustwo w grupie przestępczej w pięciu przypadkach w wieloczynowym zbiegu przestępstw, grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności. 

źródło: KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

czwartek, 26.05.2022 17:45
Maksymalny wymiar kary u nas też powinno tak być!
piątek, 27.05.2022 11:52
E tam, pomroczność jakąś wynajdą i puszcza wolno.