Policjanci zabezpieczyli ponad 120 kg tytoniu

piątek, 18.11.2022 13:48 138 0

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej w wyniku przeprowadzonych czynności namierzyli i zatrzymali mężczyznę, któremu przyjdzie odpowiedzieć za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono ponad 120 kg krajanki tytoniowej, która nie posiadała znaków skarbowych akcyzy. O dalszych losach 29-latka zadecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu każdego dnia wykonują czynności operacyjno-rozpoznawcze, które prowadzą do ujawnienia szeregu przestępstw. Jednym z sukcesów, który mają na swoim koncie, jest zatrzymanie w ostatnich dniach mężczyzny, któremu przyjdzie odpowiedzieć przed sądem za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych.

W trakcie czynności przeprowadzonych na terenie Psiego Pola zabezpieczyli ujawniony przy 29-latku nielegalny towar w postaci ponad 120 kg tytoniu w postaci krajanki. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy i były zapakowane w kilkanaście worków, które mężczyzna przewoził w osobowym Audi.

Straty Skarbu Państwa, które są szacowane w przypadku, kiedy ten nielegalny towar zostałby wprowadzony na czarny rynek, to minimum 130 tys. złotych.

Zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego Skarbowego za popełniony czyn mężczyźnie grozić może kara grzywny lub też kara pozbawienia wolności, ale o tym ostatecznie zadecyduje sąd.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)