Policjanci zatrzymali 16-latka. Miał przy sobie kilkanaście porcji marihuany

czwartek, 22.8.2019 10:55 995 0

Kilkanaście porcji marihuany miał przy sobie 16-letni wrocławianin, gdy został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców podczas popołudniowego patrolu. Na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, co wzbudziło od razu, wzmożone zainteresowanie policjantów. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swój czyn przez sądem rodzinnym.

       Fot. Pixabay

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu stale przypominają o tym, jak szkodliwe, zwłaszcza dla młodego człowieka, jest zażywanie substancji psychoaktywnych. Najczęściej podczas działań w szkołach podstawowych i średnich, ale również w czasie różnego rodzaju festynów osiedlowych, czy akcji profilaktycznych. Jednak nadal zdarzają się osoby, które za nic mają ostrzeżenia o negatywnym wpływie narkotyków na ich życie i zdrowie. A kiedy człowiek jest w okresie dorastania, zażywane wówczas substancje mogą mieć wpływ na całe jego dorosłe życie.

Pewnemu 16-latkowi z Wrocławia, musieli to przypomnieć policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego, kiedy zatrzymali go z narkotykami w kieszeni.

Funkcjonariusze patrolowali tego dnia rejon Przedmieścia Oławskiego, sprawdzając, czy nie są tam popełniane czyny niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Uwagę doświadczonych policjantów zwrócił młody mężczyzna, który na ich widok zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. Chcąc sprawdzić powód nietypowego zachowania, funkcjonariusze postanowili z nim porozmawiać.

Podczas rozmowy, 16-letni wrocławianin przyznał się policjantom, że powodem nerwowej reakcji na widok patrolu były narkotyki, które posiada przy sobie. Wydał policjantom foliowe opakowanie z zawartością suszu roślinnego, którym, jak sam stwierdził, była marihuana. Młody mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na komisariat przy Traugutta.

W jednostce policji zważono oraz sprawdzono, czy faktycznie ujawniona przy 16-latku substancja jest zabroniona. Okazało się, że 16-latek miał przy sobie kilkanaście porcji marihuany, która została zabezpieczona w policyjnym depozycie. Po czynnościach młody mężczyzna został przekazany pod opiekę rodziny.

Policjanci przekażą teraz do sądu rodzinnego wszystkie uzyskane podczas działań materiały w celu podjęcia dalszych decyzji w sprawie nastolatka.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz