komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Uciekał potrącając przy tym interweniującego policjanta

sobota, 24.11.2018 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 740
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci prowadząc czynności, zauważyli jadącego samochodem mężczyznę, wobec którego istniało podejrzenie, że jest on poszukiwany. Dali kierującemu wyraźne sygnały do zatrzymania się. Mężczyzna jednak, widząc patrol, zareagował bardzo nerwowo i zaczął uciekać potrącając przy tym jednego z policjantów. Funkcjonariusze oddali jeden strzał w celu zatrzymania pojazdu i chwilę później, rozpoczęli działania poszukiwawcze. Prowadząc intensywne czynności w tej sprawie policjanci, odnaleźli pojazd uciekiniera i ustalili miejsce, w którym się ukrywał. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z wrocławskich mieszkań a po sprawdzeniu potwierdzono fakt, że 32-latek jest poszukiwany listem gończym za wcześniejsze przestępstwa. Obecnie przeprowadzone są czynności procesowe z jego udziałem.

W czwartek około godziny 14:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna, realizując czynności na terenie jednego z osiedli, podjęli czynności wobec osoby, która mogła być poszukiwana.

Był to kierowca pojazdu, któremu policjanci dali wyraźne sygnały do zatrzymania samochodu, aby przeprowadzić kontrolę. Mężczyzna ten, na widok funkcjonariuszy zareagował bardzo nerwowo i agresywnie. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, potrącając przy tym policjanta.

Funkcjonariusze oddali jeden strzał z broni służbowej mając na celu zatrzymanie pojazdu. Mimo tego, kierowca nie zatrzymał swojego samochodu i zaczął się szybko oddalać.

Policjanci od razu podjęli działania pościgowe, powiadamiając również inne patrole.

Intensywne działania poszukiwawcze, zakończyły się odnalezieniem pojazdu uciekiniera i jego zatrzymaniem, w jednym z mieszkań na terenie miasta. Tam właśnie mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 

Sprawdzenia potwierdziły, że 32-letni mieszkaniec Wrocławia, jest osobą poszukiwaną listem gończym za wcześniejsze przestępstwa.

Policjanci w chwili obecnej przeprowadzają z zatrzymanym czynności procesowe.

Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego i niezatrzymanie się do kontroli, w świetle obowiązujących przepisów, mężczyźnie grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele