Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwą kierującą

wtorek, 22.6.2021 12:00 242 0

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie to wynik badania stanu trzeźwości kierującej ujętej przez policjanta ze Starego Miasta, podczas powrotu ze służby do domu. Wszystko zaczęło się na ulicy Piotra Skargi, gdzie jedna z kobiet zatrzymała swój pojazd na środku jezdni pomiędzy dwoma pasami ruchu, zmuszając innych kierujących do omijania go. Funkcjonariusz zaparkował swój pojazd w zatoce autobusowej i mając podejrzenie, że kobieta potrzebuje pomocy, podszedł do auta. Prawda była jednak zupełnie inna – kierująca przed jazdą spożywała alkohol. 46-latka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem popełniła przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny potwierdziło się, że policjantem jest się przez całą dobę, a reagowanie na naruszenia prawa nawet w czasie wolnym jest czymś naturalnym. Do tego typu sytuacji doszło na ulicy Piotra Skargi, gdzie kierująca Audi postanowiła wsiąść za kierownicę po wcześniej spożytym alkoholu.

Policjant z Komisariatu na Starym Mieście wracając po służbie do miejsca zamieszkania, zauważył kierującą, która zatrzymała swój pojazd na środku jezdni pomiędzy dwoma pasami ruchu. Funkcjonariusz zaniepokojony zdarzeniem, zaparkował swój pojazd w zatoce autobusowej i podbiegł do pojazdy z myślą, że osoba nim kierująca potrzebuje pomocy medycznej.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, a powodem takich manewrów na drodze był alkohol. Gdy policjant otworzył drzwi pojazdu, poczuł charakterystyczną woń tej substancji. Dlatego wezwał na miejsce patrol policji, który dokonał badania stanu trzeźwości 46-letniej kierującej. Urządzenie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kobiety i umieścili ją w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności. O konsekwencjach tego lekkomyślnego zachowania zadecyduje teraz sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)