komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Policyjna akcja znakowania rowerów przy wrocławskim Aquaparku!

czwartek, 22.8.2019 15:00 , komentarze: 0 , odsłony: 450
kategorie artykułu:

W najbliższy piątek, w godzinach od 10.00 do 14.00 policjanci z komisariatu na wrocławskich Krzykach, przeprowadzą kolejną akcję znakowania jednośladów w ramach policyjnego programu „Twój rower-twoja własność”. Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników rowerów, nie tylko na ich znakowanie, ale również na rozmowę o bezpiecznym poruszaniu się po mieście na dwóch kołach.

Osoby pracujące w centrum miasta coraz częściej przesiadają się z samochodów na rowery. Widać to dobrze po pełnych firmowych stojakach i boksach, przeznaczonych do przechowywania jednośladów. Podróżowanie rowerem jest nie tylko przyjemne, ale w niektórych przypadkach także szybsze. Warto zatem odpowiednio zabezpieczyć swój rower, aby nie stał się on łupem złodzieja.

Funkcjonariusze znakujący rowery, umieszczają w widocznym miejscu na ramie roweru, policyjną naklejkę identyfikacyjną. Zawiera ona unikalny kod, pod którym rower zostaje zarejestrowany. Policjant spisuje ponadto cechy roweru, które są użyteczne w przypadku jego ewentualnego poszukiwania, czyli numer ramy, typ, kolor, opis sprzętu oraz inne cechy szczególne.

I tak właśnie będzie w najbliższy piątek wyglądała policyjna akcja organizowana przy wrocławskim Aquaparku. Jeśli planujemy oznakować swój rower, pamiętajmy, aby zabrać ze sobą dowód tożsamości i jeśli takowy posiadamy, dokument potwierdzający zakup roweru. W znaczny sposób przyspieszy i ułatwi to całą procedurę. 

Jeśli termin znakowania nam nie odpowiada, rower można oznakować w każdym komisariacie podległym Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Należy zgłosić się do jednostki, posiadając przy sobie dokument tożsamości oraz przede wszystkim rower. Szczegółowy harmonogram znakowania znajduje się na stronie internetowej.

 /KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele