Policyjne działania w trosce o bezpieczny wakacyjny wypoczynek

środa, 8.7.2020 11:02 730 0

Wykorzystując quady i pojazdy służbowe, policjanci z komisariatów specjalistycznych dolnośląskiej komendy kontrolowali trudno dostępne miejsca znajdujące się we Wrocławiu i na terenach przyległych, gdzie podczas wakacji mogą wypoczywać Dolnoślązacy. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo tych wszystkich, którzy letni wypoczynek spędzają nad rzeką, różnego rodzaju zbiornikami wodnymi czy w bezpośrednim sąsiedztwie terenów kolejowych. Podczas działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” funkcjonariusze sprawdzali m.in. czy nie dochodzi do naruszeń obowiązujących przepisów, ale przede wszystkim udzielali porad w kwestii bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą oraz poruszania się w sposób właściwy w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowych.

W związku z trwającym okresem wakacyjnym, na szlakach kolejowych oraz obszarach wodnych policjanci podjęli działania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2020” mające na celu zminimalizowanie zagrożeń mogących zaistnieć podczas spędzania wolnego czasu oraz podróżowania w tego typu miejscach.

W dniach pierwszego i szóstego lipca 2020 r. funkcjonariusze komisariatów specjalistycznych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wykorzystując sprzęt pozwalający dotrzeć w trudno dostępne miejsca, patrolowali tereny leżące wzdłuż rzeki Odry, a także szlaki kolejowe i obszary przywodne znajdujące się na wrocławskich Stabłowicach, Maślicach i Praczach Odrzańskich. Lokalizacje te, pomimo dużego oddalenia od centrum Wrocławia, są popularne wśród mieszkańców, którzy wykorzystując sąsiedztwo zbiorników wodnych, korzystają z okazji wypoczynku nad wodą.

Policjanci z Komisariatu Kolejowego oraz Komisariatu Wodnego z dolnośląskiej komendy z wykorzystaniem quadów oraz pojazdów służbowych kontrolowali te tereny oraz udzielali porad w kwestii bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą oraz przechodzenia przez tory kolejowe i poruszania się w sposób bezpieczny wzdłuż linii kolejowych. Jednym z celów przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie może nieść ze sobą  rekreacja na wspomnianych obszarach. Mundurowi promowali odpowiedzialne zachowania, ale również wyciągali konsekwencje od osób, których poniosła brawura i brak zdrowego rozsądku. Funkcjonariusze przypominali również o zagrożeniach wynikających z wysokich temperatur, w tym pozostawiania bez opieki dzieci oraz zwierząt w pojazdach.

Pamiętajmy o kilku zasadach, dzięki którym spędzając czas nad wodą bądź na obszarach kolejowych, będziemy bardziej bezpieczni: 
➢ korzystajmy tylko ze strzeżonych kąpielisk,
➢ nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich,
➢ nie ryzykujmy, bądźmy odpowiedzialni. Nie nadużywajmy alkoholu podczas wypoczynku nad wodą, a po jego spożyciu nie wchodźmy do wody,
➢ nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią,
➢ nie przechodźmy przez tory w miejscu do tego nieprzeznaczonym i nieoznaczonym,
➢ nie bawmy się na torach i nie spacerujmy po nich,
➢ nie kładźmy nic na torowisku, unikniemy tragedii.

źródło:Policja Dolnośląska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz