komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Policyjne podsumowanie majowego weekendu

wtorek, 7.5.2019 09:57 , komentarze: 0 , odsłony: 235
kategorie artykułu:

Długi weekend majowy należy już do przeszłości. Choć dla większości był to czas odpoczynku od pracy i codzienności, dla policjantów z Wrocławia był to bardzo intensywny okres pracy. W ciągu ostatnich 6 dni mundurowi z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili ponad 1700 interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku sprawców 90 przestępstw, a także 36 osób poszukiwanych.

Niestety mimo wielu apeli o ostrożną jazdę doszło również do 7 wypadków drogowych, w których na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Jednak funkcjonariusze podczas licznych kontroli drogowych ujawnili 28 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Niektórzy niestety nadal pozostają głusi na apele o niespożywanie alkoholu, kiedy w planach mają wsiadanie za kierownicę. Tak skrajna nieodpowiedzialność może skończyć się nawet dwuletnią odsiadką, a bardzo często groźnym wypadkiem, w którym poszkodowani mogą być zarówno kierujący, jak i pasażerowie, czyli bardzo często najbliżsi.

W skali całego województwa majowy weekend przebiegł również spokojnie. Pomimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegła od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. W ciągu sześciu minionych dni doszło w naszym regionie do 25 wypadków, w których 37 osób zostało rannych. Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych zdarzeń.

Wśród wymienionych wypadków niestety doszło do jednego wypadku śmiertelnego. Było to zdarzenie na terenie powiatu trzebnickiego, gdzie kierujący samochodem osobowym opel corsa na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku zginął 21-letni mężczyzna.

Dolnośląscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 138 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Weekend majowy, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu sześciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 7027 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 386 osób. W ręce policjantów wpadło też 151 poszukiwanych, w tym 19 nieletnich.

źródło: KWP / KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele