Policyjni profilaktycy w Parku Południowym

środa, 22.9.2021 10:30 118 0

Trójka policjantów z komisariatu ze Ślężnej wzięła udział w plenerowej imprezie „Krzycka jesień”, podczas której nie tylko znakowali jednoślady, ale również rozmawiali o bezpieczeństwie, ale też pomagali rozwiązywać mniej lub bardziej typowe problemy mieszkańców osiedla Borek, którego Rada organizowała wspomniane wydarzenie. Nie zabrakło także zaprzyjaźnionych służb, z którymi na co dzień współpracują mundurowi z Wrocławia.

Nie mniej ważna od przeprowadzania interwencji, które najczęściej opisujemy, jest również profilaktyka popełniania przestępstw. Jeśli posiądzie się wiedzę, w jaki sposób uniknąć stania się ofiarą przestępstwa, ale też jak samemu nie popełnić czynu zabronionego, wówczas ilość nieprzyjemnych sytuacji może ulec znaczącemu zmniejszeniu. Dlatego też policjanci nie ustają w wysiłkach ukierunkowanych na przekazywaniu tej niezbędnej każdemu wrocławianinowi wiedzy.

Tak też było w ubiegły weekend na terenie Parku Południowego, gdzie w ramach „Krzyckiej jesieni”, czyli imprezy organizowanej przez Radę Osiedla Borek, działali policjanci z nieodległego komisariatu ze Ślężnej. Mundurowi nie tylko, jak przystało na tego typu wydarzeniach, znakowali rowery w programie „Twój rower-twoja własność”, to także rozmawiali z mieszkańcami o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Choć pogoda nie była tego dnia najlepsza, to i tak na wydarzeniu pojawiło się wiele osób, które miały okazję poruszyć z policjantami nurtujące ich tematy. Funkcjonariusze opowiadali, jak wyglądają poszczególne procedury i jak rozwiązać czasem niełatwe sytuacje, które mogą dotknąć każdego z nas.

W imprezie brali udział również funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia. Strażnicy pojawili się wśród zieleni parku na swoich koniach służbowych. Każdy miał możliwość posłuchania, jak wygląda praca na rumaku, a nawet pogłaskania tego dostojnego zwierzęcia.

Choć aura za oknem coraz mniej sprzyja imprezom na świeżym powietrzu, to jeszcze kilka tego typu spotkań jest przed nami. Nie powinno na nich zabraknąć wrocławskich policjantów, którzy wykorzystują każdą okazję, aby porozmawiać z mieszkańcami o bezpieczeństwie i ich problemach.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)