komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Policyjny pościg na autostradzie A4. Policjanci zatrzymali 32-latka

poniedziałek, 22.7.2019 16:20 , komentarze: 0 , odsłony: 7868
kategorie artykułu:

Policjanci ustalili operacyjnie trasę, którą porusza się osoba podejrzewana o kradzieże pojazdów. Skuteczna koordynacja działań doprowadziła najpierw do namierzenia samochodu na autostradzie A4, a następnie do zatrzymania mężczyzny. Jest on podejrzewany o kradzieże pojazdów z terenu województwa zachodniopomorskiego. Po zatrzymaniu, mężczyzna został przekazany szczecińskim policjantom.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna porusza się VW Passatem. Dzięki skoordynowanym działaniom namierzyli pojazd jadący autostradą A4 z Legnicy w kierunku Katowic. Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu natychmiast wysłał w rejon autostrady patrole, które po chwili namierzyły jadący samochód.

Pierwsze na miejscu były dwa patrole wrocławskich wywiadowców i jeden patrol drogówki. Trzy radiowozy zablokowały Passata i policjanci zatrzymali kierującego. Okazał się nim być 32-letni mężczyzna. Jest podejrzewany o kradzieże pojazdów z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Na miejscu swoje czynności wykonywali policyjni technicy kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. W pojeździe ujawniono przedmioty służące do kradzieży pojazdów. Były to między innymi urządzenie do zagłuszania sygnału GPS, łomy, łamaki, kable rozruchowe i tablice rejestracyjne. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie ponad 12 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony na Komisariat Policji Wrocław Krzyki, a następnie przekazany zachodniopomorskim funkcjonariuszom, którzy wykonali z nim dalsze czynności procesowe.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele