komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 19 kwietnia 2019

Adolfa, Tymona

Politechnika zaprasza: otwarty wykład prof. Macieja Żylicza

piątek, 8.2.2019 11:19 , komentarze: 0 , odsłony: 400
kategorie artykułu:

Już 21 lutego odbędzie się kolejny wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej. Gościem spotkania będzie prof. Maciej Żylicz – wybitny biochemik, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jego wykład pt. „Mikro-ewolucja komórek nowotworowych” rozpocznie się o godz. 13.15 w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20).

Profesor Maciej Żylicz zajmuje się biologią molekularną białek szoku termicznego, oddziaływaniem białek opiekuńczych, transformacją nowotworową, p53, MDM2. Studiował fizykę i biologię na Uniwersytecie Gdańskim. Habilitację i tytuł profesora uzyskał z zakresu biologii molekularnej i biochemii. Przez wiele lat pracował w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. 

Od 2005 r. jest prezesem zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Należy do wielu krajowych i zagranicznych akademii nauk, jest laureatem licznych nagród naukowych (w tym Nagrody FNP). Otrzymał doktoraty honoris causa Uniwersytetów: Wrocławskiego, Gdańskiego i Jagiellońskiego.

 Wstęp na wykład jest bezpłatny. Obowiązkowa jest rejestracja na stronie internetowej.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe wystartowało w ubiegłym roku akademickim. Jest to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców - studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu nauk ścisłych.

Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i wynikami badań. W ramach ISN byli u nas już prof. Anthony Guiseppi-Elie, który opowiadał o bioinżynierii w medycynie oraz prof. Jan Biliszczuk - wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, znany japoński chemik prof. Masami Okamoto z Toyota Technological Institute w Nagoi, laureat Nagrody Nobla z fizyki - prof. prof. Klaus von Klitzing, ekspert w dziedzinie konserwacji zabytków - prof. Andrzej Kadłuczka, prof. Hermann Maurer - światowej sławy specjalista z zakresu informatyki, Zeev Baran, Konsul Honorowy RP w Jerozolimie czy też Jayshree Seth - amerykańska badaczka reprezentująca firmę 3M.

Przewodniczącym ISN jest prof. Arkadiusz Wójs, dziekan Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWr.

 

Wasze komentarze


środa, 17.4.2019 07:00
wtorek, 16.4.2019 20:27
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki