Pomoc prawna związana z partnerstwem publiczno-prywatnym

czwartek, 20.2.2020 09:00 2063

Inwestycje prowadzone w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego potrafią czasami sięgać naprawdę wysokich kwot. Nic więc dziwnego, że odpowiedzialni inwestorzy starają się ograniczać ryzyko i decydują na współpracę z kancelarią, która ma doświadczenie i może zapewnić fachowe doradztwo.

  1. Co należy wiedzieć na temat partnerstwa publiczno-prywatnego?
  2. Bogaty zakres usług związanych z PPP 
  3. W jakich sytuacjach warto korzystać z porad prawnych?

W dodatku usługi te nie muszą ograniczać się wyłącznie do porad prawnych, gdyż kancelaria zapewnia pełne wsparcie między innymi w zakresie przygotowywania analiz oraz reprezentowania wykonawców.

Co należy wiedzieć na temat partnerstwa publiczno-prywatnego?

Wspomniane partnerstwo publiczno prywatne - w skrócie określane jako PPP - to nic innego jak partnerstwo sektora prywatnego i sektora publicznego. Jego celem jest wspólna realizacja takiego przedsięwzięcia lub dostarczenia usługi, za które w innym przypadku byłby odpowiedzialny sektor publiczny. Zazwyczaj inwestycje wiążą się z długoterminową współpracą, więc korzystanie z porad kancelarii zorientowanej w przepisach związanych z PPP może uchronić przedsiębiorcę od wielu problemów.

Bogaty zakres usług związanych z PPP

Kancelaria prawna oferuje wszystkie usługi, które mogą okazać się potrzebne przy współpracy PPP. Z oferty firmy mogą skorzystać zarówno strony zlecające usługi, jak i wykonawcy. W dodatku nie ma znaczenia, na jakim etapie współpracy zgłosisz się po pomoc do kancelarii. Chociaż najlepiej jest, aby doradca nadzorował projekt od samego początku, gdyż zapewni to największe bezpieczeństwo, to nawet jeżeli projekt jest już w fazie realizacji, możesz poprosić o wsparcie. Może ono obejmować między innymi negocjowanie umów, wsparcie prawne przy przetargach, doradztwo inwestycyjne, przygotowywanie dokumentacji, a także redagowanie umów. Firma ceniona jest za świetny kontakt z doradcami i rzetelne podejście do tematu. Nic więc dziwnego, że spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy zgłaszają się ze skomplikowanymi sprawami. Kancelaria może dodatkowo zająć się reprezentacją przed Krajową Izbą Odwoławczą i sądami.

W jakich sytuacjach warto korzystać z porad prawnych?

W celu lepszego zobrazowania sytuacji, w których pomoc prawna przy partnerstwie publiczno-prywatnym może okazać się niezbędna, przygotowaliśmy kilka przykładów. Są to sprawy, którymi kancelaria zajmowała się ostatnimi czasy. Jedna z nich dotyczyła doradztwa na rzecz miasta w związku z budową podziemnych parkingów. Inny przykład to zapewnienie wsparcia prawnego firmie, która realizowała projekt budowy nowoczesnej spalarni odpadów.