Ponad 500 osób na starcie Sylwestrowego Biegu! Wrocławska Dycha i Piątka za nami [DUŻO ZDJĘĆ]

sobota, 31.12.2022 14:29 675 0

Sylwester kojarzy się nam z hucznym świętowaniem, zabawą do białego rana, wznoszeniem toastu o północy i oglądaniem pokazu fajerwerków. Jednak niektórzy decydują się na zakończenie starego roku sportowym akcentem.

31 grudnia o godz. 11.00 w Parku Grabiszyńskim wystartował bieg Wrocławska Dycha (i Piątka), w którym można było rywalizować (jak można wywnioskować z nazwy) na dystansach 10 i 5 km. Trasa miała formę pętli o długości 5 km. Biegacze, którzy zdecydowali się przebiec dłuższy dystans, pokonywali kółko dwukrotnie.

Wielu zawodników przyodziało rozmaite ubrania oraz akcesoria. Organizatorzy zadbali o uczestników biegu, podając im na mecie wodę oraz przekąski. Można było również wnieść przedwczesny noworoczny toast. Na zwycięzców czekały medale i nagrody.

Zwycięzcy

Warunki na trasie były sprzyjające, ochłodą dla wysokiej jak na tę porę roku temperatury był lekki wiatr. Zwycięzcą biegu na 10 km został Andrzej Witek z klubu Aw-Szybciej-Team, który pokonał trasę w czasie 32 minut i 44 sekund. Drugie miejsce zajął Adam Marysiak, a trzecie Michał Rajca. Najszybsza z kobiet, Emilia Liputa zajęła 10. miejsce!

Krótszy dystans najszybciej przebiegli Mateusz Zubin (16 min. 51 s.), Jakub Wawrzykowski i Kacper Kurzydło. Podobnie jak w biegu na 10 km, najlepsza z przedstawicielek płci pięknej ukończyła bieg jako dziesiąta, była to Katarzyna Budziewska.

Statystyki

W biegu wystartowało łącznie 536 uczestników - 357 w biegu na 10 km i 179 w biegu na 5 km. Na dłuższym dystansie rywalizowało 231 mężczyzn i 126 kobiet, a krótszy odcinek przebiegło 96 mężczyzn i 83 kobiety. Większość zawodników stanowili Polacy, ale pojawili się również biegacze z Belgii, Białorusi, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Czech, Rosji oraz Libanu! Prawie połowę startujących stanowili mężczyźni poniżej 40. roku życia. Na dłuższym dystansie najmłodszy uczestnik miał 12 lat, a najstarszy 73! Pięciokilometrowy dystans pokonały natomiast osoby w przedziale wiekowym 14-72.

SZCZEGÓŁY ZAWODÓW I PEŁNE WYNIKI NA STRONIE ORGANIZATORA: ZOBACZ!