komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Poprawne przechowywanie leków w aptece.

poniedziałek, 9.12.2019 09:00 , odsłony: 1451
kategorie artykułu:

Branża farmaceutyczna to bardzo wymagająca dziedzina. To przecież od właścicieli tych lokali aptecznych zależy zdrowie, a nawet i życie nas wszystkich. Dlatego przechowywanie leków odbywa się w ściśle określonych warunkach unormowanych prawnie. Między innymi na wyposażeniu każdej takiej placówki musi znajdować się chłodnicza szafa apteczna. Artykuł ten przybliży Państwu bliżej to urządzenie.

-

Definicja chłodniczej szafy aptecznej.

Chłodnicza szafa apteczna, jak można się domyślić, to urządzenie do przechowywania leków w obniżonej i stałej temperaturze. We wnętrzu utrzymywane jest od 1 do 10°C. Charakterystyka taka zapewnia odpowiednie magazynowanie między innymi szczepionek.

Warto podkreślić, iż ten typ urządzeń chłodniczych został stworzony w taki sposób, aby wahania temperatury były jak najmniejsze. Zbyt częsta zmiana temperatury możne doprowadzić do trwałego zniszczenia leku farmaceutycznego.

Dlatego we wnętrzu maszyny znajdują się odpowiednie agregaty chłodnicze spełniające specjalne normy temperaturowe. Bardzo ważne do wyżej przedstawionych zastosowań nie można używać zwykłych lodówek albo szaf chłodniczych spotykanym na rynku.

Rodzaje szaf chłodniczych aptecznych. 

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje szaf chłodniczych aptecznych. W gruncie rzeczy różnią się one rodzajem zastosowanych półek. Pierwsze z nich posiadają wysuwane szuflady. Bardzo wygodna opcja przechowywania małych leków lub szczepionek. Gdy chcemy wyjąć interesujący nas specyfik, nie musimy przeszukiwać całej zawartości mebla, a wystarczy wyjąć odpowiednią platformę.

Natomiast drugie wyposażono w półki druciane dobrze znane z gastronomicznych szaf chłodniczych bądź domowych lodówek. Idealnie sprawdzą się one w przechowywaniu dużych zbiorczych opakowań specyfików bądź leków umieszczonych w butelkach.Wnętrze starej apteki.

Jakie dodatkowe wyposażenie do szaf chłodniczych aptecznych. 

W związku z tym, iż leki muszą być przechowywane w specyficznych warunkach, warto zastanowić się nad odpowiednimi dodatkami ułatwiającymi kontrolę wszystkich parametrów.  Przede wszystkim warto doposażyć swoje urządzenie w moduł alarmowy. Ta niewielka elektronika kontroluje temperaturę wewnątrz maszyny i poinformuje nas dźwiękowo, jeżeli będzie ona zbyt mała lub za duża. Wówczas będziemy mogli skutecznie zareagować, aby przechowywane leki nie zepsuły się.

Rozszerzeniem wyżej przedstawionego rozwiązania jest moduł GSM. Działa on praktycznie tak samo z tą różnicą, że ostrzeżenie zostanie wysłane na nasz telefon komórkowy. Idealny system dla osób, które nie przebywają zbyt często w swoich punktach farmaceutycznych.

Również można zastanowić się nad dodatkowym oświetleniem LED. Pozwala ono oświetlić wnętrze lodówki w ciemne dni i poprawia komfort pracy naszego personelu.

Charakterystyczne wnętrze apteczne.

Gdzie zakupić szafy chłodnicze apteczne?

Szafy chłodnicze apteczne to specjalistyczne urządzenia, które nie zawsze znajdują się w ofercie wszystkich sklepów. Jednym ze sklepów internetowych oferujących ten typ maszyny jest hurtownia Doris Wyposażenie Sklepów i Gastronomii.  Ich ofertę możecie znaleźć pod adresem: https://www.wyposazenie-sklepowe.pl/2244-szafy-apteczne.

 
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 15:39
poniedziałek, 10.8.2020 09:48
piątek, 7.8.2020 00:00
czwartek, 6.8.2020 11:49
czwartek, 6.8.2020 11:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele