komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 5 sierpnia 2020

Oswalda, Marii

Powołanie na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu oraz jego Zastępcy

piątek, 3.7.2020 15:02 , komentarze: 0 , odsłony: 1323
kategorie artykułu:

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusza Wesołowskiego. Na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadzorującego pion służby kryminalnej powołany został przez Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Mariusz Bużdygan.

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski został powołany na to stanowisko przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego. Powołanie nastąpiło na wniosek Komendanta Głównego Policji - gen. insp. Jarosława Szymczyka. Ponadto na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadzorującego pion służby kryminalnej powołany został przez Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Mariusz Bużdygan.

Insp. Dariusz Wesołowski służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku, jako aplikant. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej na płaszczyźnie wykonawczej i kierowniczej. Był m.in. dzielnicowym, specjalistą sekcji prewencji i Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji II w Zabrzu. W 2008 roku awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu, a w roku 2012 został Komendantem Miejskim Policji w Zabrzu. W czerwcu 2017 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Od 20 lutego br. insp. Dariusz Wesołowski pełnił powierzone mu przez Komendanta Głównego Policji obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Insp. Dariusz Wesołowski jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Mł. insp. Mariusz Bużdygan swoją służbę rozpoczął w 2000 roku jako aplikant. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej na płaszczyźnie wykonawczej i kierowniczej. W 2014 roku powołany został na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. W 2016 roku awansował na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, a od 1 kwietnia 2020 roku pełnił powierzone mu przez Komendanta Głównego Policji obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadzorującego pion służby kryminalnej.

Mł. insp. Mariusz Bużdygan jest absolwentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Ukończył szkolenie zawodowe dla absolwentów wyższych uczelni w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 14:37
poniedziałek, 3.8.2020 11:07
piątek, 31.7.2020 16:15
piątek, 31.7.2020 15:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele