Pożyczki bez BIK – dla kogo są przeznaczone?

wtorek, 30.11.2021 21:04 278

Pozabankowe pożyczki bez BIK są przeznaczone dla osób, które mają nieco gorszą historię kredytową, są zadłużeni lub mają niską zdolność kredytową.

Pożyczki bez BIK – o co w nich chodzi?

Pożyczki bez BIK są produktami pozabankowymi niewymagającymi weryfikacji w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Żeby dobrze zrozumieć ideę pożyczek bez BIK, trzeba wyjaśnić, czym w zasadzie jest Biuro Informacji Kredytowej. Otóż BIK jest przedsiębiorstwem zbierającym i udostępniającym informacje dotyczące kredytów i pożyczek klientów banków, firm pożyczkowych oraz SKOK-ów. W BIK można sprawdzić bieżące oraz wcześniejsze zobowiązania finansowe poszczególnych osób i historię spłat tych obowiązań. Z informacji zebranych w BIK korzystają przede wszystkim banki, ale też część firm pożyczkowych. Na stronie 7pozyczki.pl/pozyczki-bez-bik znajdziemy pożyczki bez BIK oferowane przez firmy pozabankowe niesprawdzające historii kredytowych swoich klientów w BIK.

Brak weryfikacji w BIK – dla kogo to jest korzystne?

Możliwość uniknięcia weryfikacji w BIK jest korzystna dla tych wnioskodawców, których wnioski zostałyby odrzucone po ujawnieniu informacji dotyczących wcześniejszych lub obecnych zobowiązań. Pożyczki bez BIK są opłacalne szczególnie dla tych klientów, którzy:

  • mieli kiedyś problem ze spłatą kredytu lub szybkiej pożyczki i mają złą historię kredytową;
  • nie mają zdolności kredytowej wymaganej do pożyczenia pieniędzy w banku lub w firmie pożyczkowej weryfikującej sytuację finansową każdego klienta.

Brak weryfikacji w BIK pozwala na wzięcie pożyczki przez internet bez zbędnych formalności i często szybciej niż ma to miejsce w przypadku konieczności przejścia pełnej weryfikacji. Z takiego rozwiązania korzystają zwykle młodzi ludzie w niestabilnej sytuacji finansowej.

Kwota pożyczki bez BIK zależy od wybranej oferty

Maksymalna kwota pożyczki bez BIK jest zależna od oferty wybranej firmy. Pożyczkodawcy muszą działać w obrębie przepisów prawa kontrolowanych przez KNF, ale mają też pewną swobodę prowadzenia działalności gospodarczej i w ramach tej swobody mogą ustalać własne warunki przyznawania pożyczek – również minimalne i maksymalne kwoty pożyczki pozabankowej. Zazwyczaj można pożyczyć od 100 do 3000 zł, ale zdarzają się też oferty pozwalające pożyczyć nawet do 10 000 złotych. Im wyższa będzie kwota pożyczki bez BIK, tym więcej trzeba za nią zapłacić, a często konieczne będzie też przedstawienie zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów.

Sprawdź na co Polacy biorą najczęściej szybkie pożyczki:
https://ofio.pl/katalog-firm/91476/pozyczki-bez-bik-na-co-biora-je-polacy/

Jak wnioskować o pożyczkę bez baz?

Procedura wnioskowania o pożyczkę bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej jest bardzo prosta i wszystko można załatwić online bez potrzeby wychodzenia z domu. W pierwszej kolejności wyszukujemy interesującą ofertę i odwiedzamy stronę firmy pożyczkowej, a następnie wypełniamy formularz wniosku o pożyczkę, podając w nim swoje dane osobowe.

We wniosku należy też określić kwotę pożyczki bez BIK oraz preferowany termin spłaty. Większość pożyczek jest dostępna maksymalnie na 30 lub 32 dni, ale klient może zadeklarować, że spłaci swoją pożyczkę w ciągu 7 lub 14 dni, jeśli ma taką możliwość. Po wysłaniu wypełnionego formularza z wnioskiem należy potwierdzić swoje zgłoszenie poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego lub inną wybraną metodą. Informacja o decyzji pożyczkowej zostanie wysłana SMS-em i e-mailem, w niektórych przypadkach nawet po 15 minutach od momentu wysłania wniosku.

Co po udzieleniu pożyczki bez BIK? Dalsze postępowanie

W momencie wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej firma wykonuje przelew z kwotą pożyczki bez BIK na numer konta klienta wskazany we wniosku. Od tego momentu zaczyna płynąć czas spłaty pożyczki. Pożyczkobiorca musi spłacić zobowiązanie najpóźniej w ostatnim dniu trwania umowy. Kwota pożyczki z ewentualnymi kosztami (jeśli nie była to pierwsza darmowa pożyczka), powinna być przelana na ten sam numer rachunku, z którego otrzymaliśmy pieniądze i na który wcześniej wysłaliśmy przelew weryfikacyjny. Niektóre firmy dopuszczają spłacenie pożyczki z innego konta, ale w tytule przelewu koniecznie musi się znaleźć indywidualny numer pożyczki i PESEL pożyczkobiorcy.