komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Pożyczki online coraz bardziej bezpieczne

środa, 19.6.2019 22:00 , odsłony: 2360
kategorie artykułu:

Pożyczki online to obecnie jedna z najchętniej wybieranych form szybkiego pozyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Fakt ten spowodowany jest rosnącym zaufaniem Polaków do tej formy finansowania oraz coraz lepszymi opiniami klientów o firmach pożyczkowych. Konkurencja jest bardzo duża, dlatego firmy działające w sektorze pozabankowym bardzo dbają o swój wizerunek, chcą uchodzić za uczciwe i oferujące bezpieczne pożyczki przez internet. 

  1. Jak sprawdzić firmę, oferującą pożyczki online?
  2. Pożyczki online na raty czy są najbezpieczniejsze na rynku pożyczek pozabankowych?
  3. Pożyczka pozabankowa to także bezpieczeństwo danych
  4. Pożyczka przez internet na konto - tylko sprawdzone oferty

Wobec wielu zagrożeń, z jakimi przeciętny użytkownik internetu ma do czynienia na co dzień, bezpieczeństwo stało się wartością kluczową. Wielu pożyczkobiorców weryfikuje nie tylko oferty pożyczek, ale również same firmy pożyczkowe, wystrzegając się w ten sposób oszustów i naciągaczy.

Jak sprawdzić firmę, oferującą pożyczki online?

Na weryfikację firmy pożyczkowej jest kilka metod. W pierwszej kolejności należy sprawdzić dane rejestrowe podmiotu, tzn. czy figuruje on w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dobrym źródłem informacji jest też Rejestr Instytucji Pożyczkowych, który prowadzi Komisja Nadzoru Finansowego. Znajdują się tam wszystkie firmy, które działają z zachowaniem przepisów ustawy antylichwiarskiej i Kodeksu Cywilnego. O uczciwości firmy mówią też zasady jej działania, np. udzielenia pożyczki online - te powinny być jasno określone i nie pozostawiać wątpliwości. Im bardziej są zrozumiałe dla klienta, tym większe jest prawdopodobieństwo, że firma nie próbuje go oszukać. Pod uwagę można wziąć również opinie dotychczasowych klientów.

Pożyczki online na raty - czy są najbezpieczniejsze na rynku pożyczek pozabankowych?

Wiele mówi się o tym, że pożyczki online na raty to jedne z najbezpieczniejszych pożyczek, które dostępne są w ofercie firm pozabankowych. Chociaż ich dostępność jest bardzo duża, to nie każdy otrzyma pozytywną decyzję o przyznaniu gotówki, głównie ze względu na weryfikację klientów w bazach dłużników - BIK, BIG S.A. i KRD. Pożyczki online na raty udzielane są na wysokie sumy i długi okres spłaty, dlatego firmy pożyczkowe sprawdzają zdolność kredytową i weryfikują dane klientów. Proces ten jest zautomatyzowany, przebiega więc szybko, a decyzja o przyznaniu pożyczki jest podejmowana czasami nawet w kilkanaście minut.

Pożyczka pozabankowa to także bezpieczeństwo danych osobowych

Firmy udzielające pożyczek mają do czynienia z danymi osobowymi i danymi wrażliwymi, które są chronione ustawą RODO. Ich obowiązkiem jest zatem przechowywanie tych danych zgodnie z przepisami oraz dochowanie tajemnicy o zobowiązaniach finansowych, podjętych przez klientów firmy. Kiedy pożyczka pozabankowa jest udzielana online, warto zwrócić uwagę, czy strona www działa w oparciu o certyfikat SSL, zapewniający szyfrowanie danych.

Ważnym elementem jest weryfikacja danych z wniosku. Służy do tego przelew weryfikacyjny - należy go wykonać z konta, którego jest się właścicielem. W ten sposób pożyczkodawca sprawdza, czy dane zawarte we wniosku są prawdziwe i czy nie ma do czynienia z fikcyjną osobą.

Pożyczka przez internet na konto - tylko sprawdzone oferty

 

Popularne pożyczki przez internet, przy zachowaniu minimum ostrożności ze strony klienta, są produktami bezpiecznymi. Niezależnie od tego, czy za najlepszą opcję zostanie uznana pożyczka przez internet na konto, chwilówka czy pożyczka ratalna, warto korzystać jedynie ze sprawdzonych ofert pożyczkodawców, które dają gwarancję bezpiecznej transakcji.

 
sobota, 11.7.2020 14:55
sobota, 4.7.2020 11:00
poniedziałek, 22.6.2020 13:32
niedziela, 21.6.2020 10:15
sobota, 20.6.2020 09:10
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele