komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

Prognoza pogody na weekend 27-28 kwietnia

sobota, 27.4.2019 11:57 , komentarze: 0 , odsłony: 182
kategorie artykułu:

Wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę nad zachodnią Polskę nasunie się zatoka niskiego ciśnienia, a wraz z nim strefa chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Przejście wspomnianego frontu spowoduje znaczne ochłodzenie, przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze.

       Fot. Pixabay

W sobotę i niedzielę już cała Polska będzie w zasięgu układu niskiego ciśnienia, którego ośrodek przemieści się znad Wielkopolski nad Litwę. Obecność niżu nad naszym krajem i napływ chłodniejszego oraz wilgotniejszego powietrza przyniesie większe zachmurzenie, miejscami występować będą przelotne opady deszczu, w województwach wschodnich wystąpią burze. Najwięcej deszczu spodziewamy się na południowym wschodzie, gdzie w ciągu doby może spaść od 20 mm do 35 mm deszczu. Na pozostałym obszarze opady będą na ogół słabe.

W sobotę na wschodzie będzie jeszcze bardzo ciepło, temperatura w najcieplejszym monecie dnia wyniesie do 23°C, 25°C, tutaj po południu również możliwe są burze. Na zachodzie, po przejściu frontu atmosferycznego temperatura maksymalna w dzień wyniesie około 16°C, 18°C. W niedzielę w całym kraju będzie już znacznie chłodniej, temperatura będzie niemal o około 10°C niższa niż w dzisiaj i wyniesie maksymalnie od 12°C na Podkarpaciu, około 14°C nad morzem do 17°C w centrum i na Mazurach. Nad ranem w niedzielę wysoko w górach mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem, a przejściowo także śniegu. Zmieni się również kierunek wiatru z południowego na zachodni i północno-zachodni, ale jego prędkość znacznie osłabnie.

W kolejnych dniach pogodę w Polsce będzie kształtowało dość chłodne powietrze. Przyniesie ono ze sobą zwiększone zachmurzenie, miejscami głównie na południu, Polski przelotny deszcz, dość chłodne noce z temperatura od 4°C do 8°C i w dzień od około 12°C do 18°C.

Przygotowali synoptycy meteorolodzy CBPM: Ewa Łapińska, Szymon Ogórek

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 14 godz temu
wtorek, 18.6.2019 09:06
poniedziałek, 17.6.2019 12:17
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork