komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 25 czerwca 2019

Lucji, Wilhelma

Projekt Fresh Design – Młoda Europa o Designie dobiegł końca

wtorek, 23.5.2017 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1460
kategorie artykułu:

Dobiegła końca 5. edycja międzynarodowego projektu Fresh Design – Młoda Europa o Designie. Od 12 do 22 maja we wrocławskim  CRZ Krzywy Komin młodzi projektanci z 9 europejskich krajów brali udział w warsztatach pod hasłem BIKEABILITY. W niedzielę, podczas Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego, w formie otwartej obrony zaprezentowali stworzone przez siebie koncepcje. Podsumowanie przedsięwzięcia stanowiła debata o roli rowerów w mieście.

Fresh Design - Młoda Europa o Designie to projekt organizowany we Wrocławiu przez Fundację Open Mind. Do wzięcia udziału w warsztatach zaproszono studentów najlepszych szkół artystycznych i projektowych z dziewięciu krajów Europy, m.in. z Niemiec, Słowacji, Holandii, Włoch, Portugalii i Islandii. Zadaniem międzynarodowych grup była odpowiedź na hasło BIKEABILITY, za którym kryje się ściśle powiązane ze sobą trio: ekologia, rower oraz miasto. Młodzi projektanci, bazując na różnorodnych doświadczeniach i umiejętnościach, rowerów, użytkowych gadżetów dla rowerzystów, a także infrastruktury miejskiej przyjaznej jednośladom.

W trakcie trwania warsztatów odbył się również wyjątkowy Rajd Miejski na Orientację „Wro by bike” między CRZ Krzywy Komin a Wrocławskim Welodromem, adresowany do wszystkich miłośników jazdy na rowerze, a także pokaz filmów rowerowych oraz wystawa (w gmachu Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej), prezentująca dorobek artystyczny uczestników Fresh Design.

W niedzielę projekty uczestników Fresh Design zostały ocenione przez kapitułę w składzie: Rafał Jurkowlaniec, Iwo Wieczorek (STGU), Maciej Zathey (IRT), dr arch. Anna Bać (PWr), Liesbeth van Leeuwen (Ambasada Królestwa NiderlandówAmbasada Królestwa Niderlandów w Warszawie), a także tutorzy, pod okiem których pracowali studenci: Dorota Szlachcic, Jerzy Adamiczka, Krzysztof Kubasek, Krzysiek Nowak (Hultaj), Kuba Czemarnik (Loca Bikes). Podsumowanie przedsięwzięcia stanowiła debata o roli rowerów w mieście. Członkowie kapituły porozmawiali m.in. o wpływie zwiększenie mobilności rowerowej na wygląd i funkcjonowanie metropolii, a także o sposobach zachęcenia mieszkańców do zamiany samochodów na ekologiczne jednoślady.

Przed nami jeszcze wystawa w CRZ Krzywy Komin, która podsumuje efekty 5. edycji Fresh Design – Młoda Europa o Designie. 

Projekt jest współfinansowany ze środków International Visegrad Fund.

Informacje o projekcie: www.freshdesign.edu.pl oraz www.krzywykomin.pl.  Zaglądajcie na nasz profil FB/fresh.design.wroclaw i łapcie najnowsze rowerowe newsy!

 

Fundacja OPEN MIND – Kim jesteśmy?
Połączyło nas marzenie o dobrze i harmonijnie zaprojektowanej przestrzeni. Chęć pokazania, że kultura, design i sztuka zmieniają nasze życie na lepsze. Wrocław, w którym na co dzień mieszkamy i pracujemy stał się inspiracją do działania i doskonałą przestrzenią do wymiany myśli, doświadczeń. Wspólnego poszukiwania inspiracji i kreowania dobrych projektów. Wierzymy w edukację bez barier, w każdym wieku i na każdym poziomie. Działamy w obszarze designu, rzemiosła, sztuki, architektury, nowych technologii, przedsiębiorczości i ekologii. Nieustannie analizujemy, poszukujemy inspiracji, które w połączeniu z wyobraźnią i pozytywną energią pozwalają na tworzenie oryginalnych, wartościowych projektów. Działamy pro-ekologicznie, kulturotwórczo, międzypokoleniowo i międzynarodowo. Mieliśmy okazję zaprosić Was do udziału, m.in w projektach: Kids Design Space – dzieci projektują przestrzeń, Międzynarodowym Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN, Wrocław – łączy nas ciepło,  Laboratorium Designu i Sztuki, Design bez barier, Mama Design, Seminarium „Design dla Biznesu”, Aktywni i Kreatywni – Polacy w Europie, Drogowskazy. Dolnośląska Mapa Legend i Rzemiosła. Inspirację do odwiedzania unikalnych wrocławskich i dolnośląskich miejsc znajdziecie na: Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło, czy „Rzemiosło Wrocławia! Przed nami wiele możliwości, które wciąż stanowią dla nas wyzwanie i już w tej chwili nie możemy się ich doczekać. Więcej o nas na www.fundacjaopenmind.pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 24.6.2019 08:55
czwartek, 20.6.2019 13:30
wtorek, 18.6.2019 09:06
wtorek, 11.6.2019 14:00
wtorek, 11.6.2019 09:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki