Prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, aby uniknąć odpowiedzialności chciał wręczyć łapówkę funkcjonariuszom

piątek, 19.8.2022 14:48 594 3

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że kierujący volkswagenem ma blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. 22-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej zaproponował funkcjonariuszom łapówkę w kwocie 2 tys. zł. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjną kamerę. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego komendy miejskiej we Wrocławiu podczas pełnionej służby zauważyli kierującego samochodem, którego styl jazdy mógł wskazywać na to, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic dzielnicy Krzyki.

Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania mężczyzny. Okazało się, że prowadzącym volkswagena jest 22-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska. W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od kontrolowanego silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu na miejscu okazało się, że ma on blisko 1,3 promila.

W związku z tym podejrzewany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości został zatrzymany. W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności 22-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za to przestępstwo zaproponował policjantom łapówkę w kwocie 2 tys. zł.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie wręczenia korzyści finansowej funkcjonariuszom za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

O dalszym losie 22-latka zdecyduje sąd. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

WIDEO: https://wroclaw.policja.gov.pl/dwr/aktualnosci/bieza/75317,Prowadzil-samochod-w-stanie-nietrzezwosci-aby-uniknac-odpowiedzialnosci-chcial-w.html

KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

ja poniedziałek, 22.08.2022 17:39
rezim jak..uj gorszy niz w najgorszym kraju z rezimem ,mianowicie...
strazak piątek, 19.08.2022 18:19
Za mało!
piątek, 19.08.2022 16:56
Nie biorą?