Przegrany sparing koszykarskiego Śląska

poniedziałek, 22.8.2016 08:52 1521 0

Koszykarze Śląska, którzy od 8 sierpnia przygotowują się do nowego sezonu, rozegrali pierwszy pojedynek sparingowy. Wrocławianie we własnej hali przegrali z beniaminkiem I ligi – Polonią Leszno 67:74.

Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej kwarcie, najwyraźniej przegranej przez wrocławską młodzież. Aż do 32 minuty spotkanie było wyrównane i toczyło się przy nieznacznej przewadze wyżej notowanego i bardziej doświadczonego rywala. W zespole trenerów Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały zabrakło 5 graczy: odpoczywających po mistrzostwach Europy Dywizji B do lat 18 Jakuba Musioła, Dominka Wilczka i Olafa Wysockiego oraz przechodzących wciąż rehabilitacje po zabiegach operacyjnych Mikołaja Barszcza i Tomasza Janickiego.

Kolejnym sparingowym przeciwnikiem wrocławian będzie inny pierwszoligowiec z Dolnego Śląska – Doral Nysa Kłodzko.

Śląsk Wrocław – Polonia Leszno 67:74 (16:18, 12:16, 20:16, 19:24)

Śląsk: Jakubiak 15 (5x3), Dziewa 10 (1), Ratajczak 9, Żeleźniak 2, Sasik 0 oraz Kutta 9 (1), Stawiak 8, Bortliczek 6 (1), Zagórski 5 (1), Krakowczyk 3, Bożenko 0.

Polonia: Sirjatowicz 15 (1), Sanny 11 (1), Milczyński 8, Trubacz 5 (1), Brenk 5 oraz Kiwilsza 7, Rostalski 11 (1), Malona 4, Stępień 2, Rau 2, Krowczyński 2, Bogucki 2

źródło: Wrocław pl