komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

Ranking Perspektyw 2019: mamy cztery najlepsze kierunki w kraju

środa, 12.6.2019 19:00 , komentarze: 0 , odsłony: 427
kategorie artykułu:

Cztery najlepsze kierunki w Polsce, trzecia pozycja wśród uczelni technicznych, szóste miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz tradycyjnie pierwsza lokata na Dolnym Śląsku – to wyniki Politechniki Wrocławskiej w najnowszym rankingu szkół wyższych Fundacji Perspektywy 2019.

W tym roku po raz pierwszy jednocześnie zostały ogłoszone wyniki zarówno rankingu ogólnopolskiego, jak i te podsumowujące najlepsze kierunki nauczania. W tym właśnie zestawieniu cztery kierunki Politechniki Wrocławskiej okazały się bezkonkurencyjne w skali kraju. W kategorii kierunków technicznych i inżynierskich są to: Architektura (Wydział Architektury), Budownictwo (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) oraz Technologia chemiczna (Wydział Chemiczny). Natomiast w gronie kierunków społecznych pierwsze miejsce przypadło Gospodarce przestrzennej (Wydział Architektury). 

Na drugich miejscach w poszczególnych zestawieniach znalazły się: Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Mechaniczny), Biotechnologia (Wydział Chemiczny) oraz Inżynieria chemiczna (Wydział Chemiczny). 

Na podium sklasyfikowane zostały również Fizyka techniczna (Wydział Podstawowych Problemów Techniki), Inżynieria środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska), Inżynieria materiałowa (Wydział Chemiczny) oraz Chemia (Wydział Chemiczny).

Na wszystkie te kierunki mogą już rekrutować się tegoroczni maturzyści. – Na pierwszym stopniu studiów przygotowaliśmy 6814 miejsc – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Dodatkowe 915 miejsc to oferta studiów niestacjonarnych. Chętni mogą wybierać spośród ponad 50 kierunków studiów, w tym 14 w języku angielskim. Nabór potrwa do 8 lipca.

Politechnika mocno w czołówce 

Po raz jedenasty z rzędu Politechnika Wrocławska okazała się najlepszą uczelnią w naszym regionie. Kolejny rok utrzymujemy się także w ściślej czołówce najlepszych polskich uczelni technicznych, tuż za Politechniką Warszawską i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Tradycyjnie jesteśmy cenieni za innowacyjność naszych naukowców (czwarta pozycja w kraju), a także za to, że kształcimy absolwentów, którzy bez problemu odnajdują się na rynku pracy (piąte miejsce) i są wysoko cenieni przez pracodawców (piąta lokata).

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 10:42
1
niedziela, 13.10.2019 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki