komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

Rekrutacja na UEW

poniedziałek, 15.7.2019 12:43 , komentarze: 0 , odsłony: 528
kategorie artykułu:

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu nie przyjmuje już zgłoszeń kandydatów na studia stacjonarne I i II stopnia.  Elektroniczny system rejestracji kandydatów został  zamknięty.

Przyjęto 9 tysięcy 212 zgłoszeń.  Miejsc - podobnie jak w roku ubiegłym -  jest  2.532  i tylu studentów zostanie przyjętych. Więc jak widać,  konkurencja będzie bardzo duża.

       Fot. Pixabay

Przygotowano bogatą ofertę studiów. Oferujemy 15 kierunków, 11 w języku polskim i 4 kierunki w języku angielskim. Wszystkie zajęcia w ramach specjalności mogą być kształtowane w ramach indywidualnych programów studiów. W programach nauczania przygotowaliśmy  też wiele nowości związanych z upraktycznianiem zajęć, w tym kolejną edycję „Staży na start”, oraz możliwość studiowania w ramach „Biznesowych Indywidualnych Programów Studiów”.  Jest to  innowacyjny projekt dydaktyczny ukierunkowany na budowanie relacji STUDENT-NAUKA-BIZNES. 

Uniwersytet przygotował również bogatą ofertę dla tych, którzy chcą studiować w języku angielskim. Bachelor Studies in Finance oraz Master Studies in Finance to studia wyjątkowe z kilku względów. Przede wszystkim w całości odbywają się w języku angielskim, co ułatwia absolwentom podjęcie pracy za granicą, ale daje też przewagę na polskim rynku pracy. Studenci tego programu pochodzą z całego świata, więc w trakcie studiów budują międzynarodowe przyjaźnie i kontakty na całe życie. Program studiów ułatwia uzyskanie prestiżowych, cenionych na całym świecie licencji zawodowych CFA i CIMA. Jest też akredytowany przez ACCA, międzynarodową organizację zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania.

Studenci tego kierunku odnoszą sukcesy w międzynarodowych konkursach branżowych, osiągają też wyższe niż średnia światowa wyniki w egzaminach na kwalifikacje i licencje zawodowe. Jednak to łatwość znalezienia zatrudnienia, atrakcyjne zarobki już w pierwszej pracy i – przede wszystkim – pozytywne opinie absolwentów są najlepszym potwierdzeniem jakości tego kierunku.  

Ponieważ nasz Uniwersytet kształci wysokiej klasy fachowców z zakresu zarządzania, finansów, rachunkowości, stosunków międzynarodowych, analityki gospodarczej, informatyki w biznesie i technologii żywności, Uczelnia cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów. Oferujemy też unikatowe studia informatyczne. Są wyjątkowe, ponieważ łączą wiedzę biznesową, ekonomiczną, finansową z twardymi kompetencjami z zakresu IT. Nasi informatycy są rozchwytywani.

Studenci z dyplomami Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu nie mają najmniejszych kłopotów ze znalezieniem pracy.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ma ambicje stać się najlepszą uczelnią biznesową w Polsce i najlepszym inkubatorem dla startap’ów.  

Podobnie jak w roku ubiegłym największą popularnością cieszy się kierunek Finanse i Rachunkowość, Zarządzanie, Ekonomia i Logistyka.

Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszył się nowoutworzony kierunek Rachunkowość i controling. Jego absolwenci otrzymają m.in. wiedzę z zakresu prawa bilansowego oraz podatkowego na poziomie prowadzenia działalności gospodarczej mikro-małych i średnich podmiotów gospodarczych, umiejętności prowadzenia pełnej ewidencji księgowej, sporządzania sprawozdań okresowych, analizy informacji finansowych oraz sporządzania deklaracji podatkowych. Będą mogli pracować jako specjaliści ds. podatków, konsultanci podatkowi, księgowi/główni księgowi, audytorzy finansowi, specjaliści ds. controllingu, specjaliści ds. sprawozdawczości i analizy finansowej oraz analitycy finansowi.

Na kandydatów na studia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu - Filia w Jeleniej Górze czekają dwa nowe kierunki. Kierunek  Ekonomia biznesu i finanse pozwala zostać poszukiwanym na rynku pracy specjalistą z zakresu finansów, doradztwa biznesowego czy administracji publicznej. Studenci tego kierunku będą obserwować i analizować zjawiska gospodarcze, przewidywać ich skutki i podejmować decyzje. Dowiedzą się jak rozpoczynać, prowadzić i skutecznie promować własny biznes, jak budować biznesplanu, analizy rynku, marketingu, rachunkowości i analizy kosztów, rozwiną umiejętności pracy w zespole i pracy projektowej.  Perspektywy zawodowe: analityk finansowy, samodzielny księgowy, doradca klienta w instytucji finansowej, doradca podatkowy, makler giełdowy, specjalista ds. finansów w administracji publicznej, zarządzający ryzykiem. Drugi kierunek w Fili Jelenia Góra to  Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce.

Studia przygotują do pracy w takich obszarach jak marketing, zarządzanie relacjami z klientami, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością, logistyka czy komunikacja z otoczeniem. Dadzą szansę poznania nowoczesnych praktyk zarządzania, stosowanych przez duże, międzynarodowe organizacje oraz ich zastosowania w małych i średnich lokalnych firmach. Absolwenci tego kierunku zdobędą umiejętności związane ze stosowaniem najnowszych trendów w zarządzaniu, międzynarodowych systemów i skutecznych narzędzi oraz technik menadżerskich. Perspektywy zawodowe: specjalista ds. marketingu, specjalista ds. sprzedaży, menedżer zasobów ludzkich, logistyk, specjalista ds. ochrony środowiska… 

Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz pełna lista wymaganych dokumentów znajdują się na stronie rekrutacja.ue.wroc.pl

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki