Rekrutacja na UEW, rok akademicki 2019/2020

piątek, 5.7.2019 19:00 1277 0

O północy z 7 na 8 lipca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zamknięty zostanie  elektroniczny system rejestracji kandydatów  na studia stacjonarne  I i II stopnia. 

        Foto. Pixabay

10 lipca do godziny 17.00 zostaną ustalone pierwsze  progi punktowe dla kandydatów zaproszonych do złożenia dokumentów w celu potwierdzenia chęci studiowania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.   

Zaraz po ogłoszeniu przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wyników maturalnych na studia stacjonarne I i II stopnia zarejestrowanych zostało 4.806 kandydatów. 

W nowym roku akademickim 2019/2020 przyjmiemy na studia stacjonarne I i II stopnia (podobnie jak w tym roku) 2.532 studentów.

Oferujemy 11 kierunków studiów w języku polskim oraz 4 kierunki w języku angielskim. 

•             Analityka gospodarcza 

•             Ekonomia 

•             Ekonomia biznesu i finanse -  Filia w Jeleniej Górze - nowość

•             Finanse i rachunkowość  

•             Informatyka w biznesie  

•             Logistyka  

•             Międzynarodowe stosunki gospodarcze  

•             Rachunkowość i controlling – nowość

•             Zarządzanie 

•             Zarządzanie i inżynieria produkcji 

•             Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce, Filia w Jeleniej Górze  - nowość

•             Bachelor of Business Management  

•             Bachelor Studies in Business Informatics  

•             Bachelor Studies in Finance  

•             Bachelor Studies in International Business

Podobnie jak w roku ubiegłym kandydaci najchętniej wybierają takie kierunki jak Finanse i Rachunkowość (1.607 kandydatów), Zarządzanie (1.078 kandydatów), Ekonomia (868 kandydatów)oraz Logistyka (747 kandydatów). 

Dużym zainteresowaniem cieszy się nowoutworzony kierunek   Rachunkowość i controling (626 kandydatów). Jego absolwenci otrzymają m.in. wiedzę z zakresu prawa bilansowego oraz podatkowego na poziomie prowadzenia działalności gospodarczej mikro-,  małych i średnich podmiotów gospodarczych, umiejętności prowadzenia pełnej ewidencji księgowej, sporządzania sprawozdań okresowych, analizy informacji finansowych oraz sporządzania deklaracji podatkowych. Będą mogli pracować jako specjaliści ds. podatków, konsultanci podatkowi, księgowi/główni księgowi, audytorzy finansowi, specjaliści ds. controllingu, specjaliści ds. sprawozdawczości i analizy finansowej oraz analitycy finansowi.

Przygotowaliśmy również bogatą ofertę dla tych, którzy chcą studiować w języku angielskim . Bachelor Studies in Finance oraz Master Studies in Finance to studia wyjątkowe z kilku względów. Przede wszystkim w całości odbywają się w języku angielskim, co ułatwia absolwentom podjęcie pracy za granicą, ale daje też przewagę na polskim rynku pracy. Studenci tego programu pochodzą z całego świata, więc w trakcie studiów budują międzynarodowe przyjaźnie i kontakty na całe życie. Program studiów ułatwia uzyskanie prestiżowych, cenionych na całym świecie licencji zawodowych CFA i CIMA. Jest też akredytowany przez ACCA, międzynarodową organizację zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Studenci tego kierunku odnoszą sukcesy w międzynarodowych konkursach branżowych, osiągają też wyższe niż średnia światowa wyniki w egzaminach na kwalifikacje i licencje zawodowe. Jednak to łatwość znalezienia zatrudnienia, atrakcyjne zarobki już w pierwszej pracy i – przede wszystkim – pozytywne opinie absolwentów są najlepszym potwierdzeniem jakości tego kierunku.  

Na kandydatów na studia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu - Filia w Jeleniej Górze czekają dwa nowe kierunki. Kierunek  Ekonomia biznesu i finanse pozwala zostać poszukiwanym na rynku pracy specjalistą z zakresu finansów, doradztwa biznesowego czy administracji publicznej. Studenci tego kierunku będą obserwować i analizować zjawiska gospodarcze, przewidywać ich skutki i podejmować decyzje. Dowiedzą się jak rozpoczynać, prowadzić i skutecznie promować własny biznes, jak budować biznesplanu, analizy rynku, marketingu, rachunkowości i analizy kosztów, rozwiną umiejętności pracy w zespole i pracy projektowej. 

Perspektywy zawodowe: analityk finansowy, samodzielny księgowy, doradca klienta w instytucji finansowej, doradca podatkowy, makler giełdowy, specjalista ds. finansów w administracji publicznej, zarządzający ryzykiem. Drugi kierunek w Fili Jelenia Góra to  Zarządzanie w nowoczesnej gospodarce. Studia przygotują do pracy w takich obszarach jak marketing, zarządzanie relacjami z klientami, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością, logistyka czy komunikacja z otoczeniem. Dadzą szansę poznania nowoczesnych praktyk zarządzania, stosowanych przez duże, międzynarodowe organizacje oraz ich zastosowania w małych i średnich lokalnych firmach. Absolwenci tego kierunku zdobędą umiejętności związane ze stosowaniem najnowszych trendów w zarządzaniu, międzynarodowych systemów i skutecznych narzędzi oraz technik menadżerskich. Perspektywy zawodowe: specjalista ds. marketingu, specjalista ds. sprzedaży, menedżer zasobów ludzkich, logistyk, specjalista ds. ochrony środowiska.

Nowością jest fakt, że wszystkie zajęcia w ramach specjalności mogą być kształtowane w ramach indywidualnych programów studiów. W programach nauczania przygotowaliśmy  wiele nowości związanych z upraktycznianiem zajęć, w tym kolejną edycję „Staży na start”, oraz możliwość studiowania w ramach „Biznesowych Indywidualnych Programów Studiów”.  Jest to  innowacyjny projekt dydaktyczny ukierunkowany na budowanie relacji STUDENT-NAUKA-BIZNES. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ma ambicje stać się najlepszą uczelnią biznesową w Polsce i najlepszym inkubatorem dla startap’ów.   

Cały czas trwa rejestracja również kandydatów na studia niestacjonarne.   

Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz pełna lista wymaganych dokumentów znajdują się na stronie rekrutacja.ue.wroc.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)