komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Remontują Świdnicką i pl. Kościuszki

poniedziałek, 24.11.2014 09:47 , komentarze: 0 , odsłony: 1825
kategorie artykułu:

Na ulicy Świdnickiej trwają obecnie prace związane z przedłużaniem peronu przystankowego, remontem chodnika oraz wykonywaniem przecisków pod jezdnią dla potrzeb przełożenia okablowania. 

Na placu Kościuszki wykonawca kontynuuje rozbiórki drobnej kostki z chodników pod przewierty pod jezdnią. Wykopy po stronie zachodniej ul. Świdnickiej są gotowe, po stronie przeciwnej trwa jeszcze rozbiórka chodników.

- Po rozbiórkach chodnika okazało się, że świetliki piwniczne do budynku znajdują się w stanie wymagającym naprawy. Zostały już zabezpieczone i obecnie trwają przygotowania do ułożenia postumentu z prefabrykatu betonowego, na którym zostanie wybudowany nowy chodnik - wyjaśnia Ewa Mazur ze ZDiUM-u.

Na placu Kościuszki wykonawca ma już niezbędne materiały do realizacji robót sieciowych, na razie kontynuuje wykonywanie rozbiórek drobnej kostki na chodnikach po stronie wschodniej oraz wykonywanie wykopów pod planowane przewierty pod jezdnią. Niestety, podobnie jak w przypadku placu Strzegomskiego, pod nawierzchnią znajdują się jeszcze pozostałości po historycznej zabudowie, które trzeba rozkuwać bądź korygować trasę przebiegu przecisku. 

fot. ZDiUM

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
2
czwartek, 25.6.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele