komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

Rewolucja na polskich torach. Nowy rozkład jazdy pociągów już w sieci!

piątek, 14.11.2014 10:49 , komentarze: 0 , odsłony: 3427
kategorie artykułu:

Podróż pociągiem z Warszawy do Wrocławia będzie o 1,5 godziny krótsza. Ze stolicy do Gdańska skróci się o ponad godzinę, a do Krakowa o ponad 40 minut. Kolejowy rozkład jazdy, który wejdzie w życie 14 grudnia jest już dostępny w Internecie.

Rekordowo krótkie czasy podróży na głównych szlakach w Polsce, to efekt największego w historii programu modernizacji linii kolejowych, realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Efektem już prac na trasie z Częstochowy do Opola będzie skrócona do 3 h 42 min podróż z Warszawy do Wrocławia. To 1,5 godziny krócej niż obecnie. Dzięki modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej krótsza będzie też podróż ze stolicy do Krakowa i Katowic. Na CMK pociągi po raz pierwszy pojadą rozkładowo z prędkością 200 km/h. Najkrótsza w historii będzie też podróż z Warszawy do Gdańska.

- Poza modernizacją torów, sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym podwyższył się standard obsługi podróżnych na stacjach i przystankach.Tylko w tym roku oddano do użytku ponad 150 nowych peronów, 28 kładek i przejść podziemnych oraz 24 windy. Obiekty m.in. na trasie z Rawicza do Wrocławia, z Włoszczowy przez Częstochowę do Opola oraz na trasie Warszawa – Gdynia zyskały nowe wiaty, przebudowane przejścia podziemne, ławki, oświetlenie i system informacji wizualnej i głosowej - informuje Mirosław Siemieniec z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Nowy rozkład został przygotowany przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na podstawie zgłoszeń przewoźników i jest maksymalnie dostosowany do oczekiwań i potrzeb podróżnych. Godziny i trasy kursowania pociągów uwzględniają również prowadzone modernizacje i remonty linii kolejowych. Zwyczajowo 14 grudnia zmienia się także rozkład jazdy pociągów w całej Europie.

W nowym rozkładzie razdy pojawią się również pociągi Pendolino. CZYTAJ WIĘCEJ.

Zmiana rozkładu w nocy z soboty na niedzielę, 14 grudnia 2014 r. będzie poprzedzona akcją informacyjną. Na największych dworcach w całej Polsce podróżni otrzymają wsparcie informatorów mobilnych, będą zapowiedzi przewoźników oraz ulotki.

 

Wasze komentarze

sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 08:53
czwartek, 2.7.2020 15:51
czwartek, 2.7.2020 14:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele