Rodząca kobieta i jej przejęty mąż. Pomogli policjanci z wrocławskiej drogówki

piątek, 2.12.2022 17:04 243 0

Dwaj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Gdy w nocy 1 grudnia br. obok ich radiowozu, zatrzymał się kierujący osobowym renault i poinformował, że z rodząca żoną jedzie do szpitala na drugim końcu Wrocławia, ich reakcja była natychmiastowa. Mundurowi dobrze wiedzieli co muszą zrobić i bez chwili wahania rozpoczęli pilotaż do placówki na Brochowie. Przejazd w policyjnej eskorcie z ul. Legnickiej na drugi koniec Wrocławia zakończył się sukcesem. Rodząca kobieta po kilkunastu minutach trafiła na oddział ginekologiczny brochowskiego szpitala, gdzie na świat miało przyjść chłopiec, któremu rodzice postanowili dać na imię Jan.

Kiedy przy radiowozie st. sierż. Pawła Marczewskiego oraz post. Rafała Zawiszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymał się kierujący osobowym renault, który rozemocjonowany, poinformował ich, że właśnie wiezie do szpitala swoją ciężarną żonę i muszą jak najszybciej znaleźć się na sali porodowej, Ci wiedzieli co robić. Wszystko dlatego, że… właśnie rozpoczęła się akcja porodowa! 

Dla policjantów ludzkie zdrowie i życie jest w każdej sytuacji najważniejsze, dlatego funkcjonariusze bez wahania włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz poinstruowali mężczyznę, w jaki sposób ma poruszać się za radiowozem. 

Po kilkunastu minutach udało się szczęśliwie dotrzeć do szpitala na wrocławskim Brochowie, gdzie młodszy służbą funkcjonariusz pomógł rodzącej kobiecie dostać się na oddział. Przyszła mama od razu trafiła pod fachową opiekę tamtejszych lekarzy. Niedługo później na świat miał przyjść ich syn, któremu rodzice postanowili dać na imię Jan.

Starszy sierżant Paweł Marczewski oraz post. Rafał Zawisza wykazali się postawą godną naśladowania dokładając wszelkich starań, aby rodząca kobieta bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie trafiła pod właściwą, specjalistyczną opiekę.

Szczęśliwym rodzicom oraz ich synkowi funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu życzą dużo zdrowia!

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)