komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Rolkarscy mistrzowie Europy we Wroclavii

poniedziałek, 13.5.2019 14:41 , komentarze: 0 , odsłony: 271
kategorie artykułu:

Już w najbliższą niedzielę, 19 maja o godz. 11.00 Wroclavia zaprasza wszystkich fanów rolek na warsztaty nauki jazdy, które poprowadzą mistrzowie Europy w tej dziedzinie – Justyna Czapla i Aleksey Martsenyuk oraz instruktorzy szkółki Wrocław Rolkuje. Po warsztatach odbędzie się pokaz mistrzów i zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej. To wyjątkowa okazja do spotkania ze światowymi gwiazdami tego sportu i spróbowania swych sił w jeździe, a także wygrania atrakcyjnych nagród.

Impreza adresowana jest do pasjonatów rolek, które pozwalają nie tylko przyjemnie i zdrowo spędzać czas, ale stanowią także ekologiczną formę transportu, szczególnie efektywną np. przy zwiedzaniu dużych miast. Zarówno warsztaty jak i zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej nie wymagają wcześniejszych zapisów ani żadnych opłat. Udział w wydarzeniu może wziąć każdy chętny, niezależnie od poziomu zaawansowania jazdy, zarówno dzieci jak i dorośli. Każdy uczestnik powinien mieć jednak własny sprzęt, w tym komplet ochraniaczy i kask.

- Ekologiczne formy transportu, takie jak rolki czy rower, na stałe wpisane są w DNA Wroclavii. Są mi też bliskie osobiście  z obu korzystam na co dzień – wyjaśnia Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. – Mamy na swym koncie kilka imprez rowerowych i rolkarskich, w zeszłym roku zorganizowaliśmy dla naszych klientów m.in. bezpłatny serwis rowerowy, a w tym po raz kolejny jesteśmy partnerem „NightSkating Wrocław!”. Z tym większą przyjemnością zapraszam wszystkich chętnych na rolkarską niedzielę we Wroclavii. Cieszę się, że możemy z pożytkiem dla mieszkańców Wrocławia wykorzystać naszą przestrzeń – dodaje.

Gwiazdy rolkarskiego spotkania we Wroclavii

Justyna Czapla jest wicemistrzynią Europy oraz multimedalistką zawodów cyklu pucharu świata WSSA w konkurencji freestyle slalom, która przypomina jazdę figurową na łyżwach. Aleksey Martsenyuk to mistrz Europy oraz brązowy medalista mistrzostw świata w konkurencji slide, polegającej na ekwilibrystycznym hamowaniu. Obecność we Wroclavii tych rozpoznawalnych na całym świecie gwiazd rolkarskich to niesamowita gratka dla fanów rolek – okazja do konsultacji i nauki nowych technik, a także do obejrzenia na żywo jazdy na najwyższym światowym poziomie.

Zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej

O godz. 12.30, po warsztatach z gwiazdami i pokazach odbędą się zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej, przeprowadzane cyklicznie w wielu miastach w całej Polsce. Będzie to druga edycja ALS we Wrocławiu. Poprzednia zrealizowana w maju ubiegłego roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, udział wzięli w niej goście z 4 krajów, w tym wszystkich największych miast Polski.

Zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej mają na celu promocję jazdy na rolkach oraz techniki freestyle slalom. Ze względu na przystępną formę i brak opłaty startowej, każdy zawodnik może spróbować swoich sił. Za 3 pierwsze miejsca w każdej z kategorii (kadet, junior, senior) przewidziane są nagrody, których pula wynosi 2 000 zł.

Całe wydarzenie rozegra się w niedzielę, 19 maja na parkingu zewnętrznym Wroclavii na poziomie + 2 (wyjście obok restauracji Vapiano) lub – w razie niepogody – na parkingu podziemnym na poziomie -2:

  • w godz. 11-12.10 – warsztaty nauki jazdy na rolkach (w różnych poziomach wiekowych

    i zaawansowania),

  • w godz. 12.10-12.25 – pokaz mistrzów: Justyna Czapla (konkurencja freestyle slalom) i Aleksey

    Martsenyuk (konkurencja slide),

  • w godz. 12.30-16.30 – zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej.

 

Wasze komentarze

sobota, 4.7.2020 11:00
poniedziałek, 22.6.2020 13:32
niedziela, 21.6.2020 10:15
sobota, 20.6.2020 09:10
poniedziałek, 15.6.2020 13:58
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele