komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Rowerem do Alei Bielany

środa, 20.7.2016 14:50 , komentarze: 0 , odsłony: 1484
kategorie artykułu:

Z myślą o amatorach jazdy rowerem Aleja Bielany otworzyła kolejną część bezpiecznej trasy umożliwiającej swobodny i szybki dojazd do centrum handlowego. To tylko jedno z udogodnień przygotowanych przez Aleję dla rowerzystów. Przy centrum handlowym można bez problemu zaparkować rower, skorzystać z samoobsługowego punktu napraw, a także wypożyczyć rower miejski.
Od niedawna rowerzyści kierujący się do Alei Bielany mogą korzystać z trasy rowerowej biegnącej do centrum handlowego ulicą Czekoladową, od strony ul. Kwiatkowskiego i osiedla Klecina. Nowo powstała część ścieżki została połączona z rozbudowaną siecią wrocławskich dróg rowerowych, dzięki czemu dojazd do Alei Bielany z pętli Krzyki zajmuje jedyne 15 minut. Do tej pory trasa rowerowa kończyła się przed rondem Kwiatkowskiego. Rozbudowa sieci ścieżek rowerowych wokół Alei Bielany rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Dodatkowe połączenia skracają czas dojazdu do Alei oraz poprawiają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego - nie tylko rowerzystów, ale także pieszych i kierowców samochodów. – mówi Ewa Kolondra, dyrektor Alei Bielany – Wrocławianie bardzo chętnie przesiadają się na rowery. 

Na ulicach miasta widać coraz więcej osób poruszających się tym środkiem transportu. Zauważamy ten trend i od lat wspieramy pro ekologiczne projekty, dlatego też zainwestowaliśmy w rozwiązania ułatwiające rowerzystom dojazd do naszego centrum. Do Alei Bielany bez problemu dotrą również użytkownicy popularnego w ostatnich latach Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Pojazdy można wypożyczyć i oddać w stacji, znajdującej się na parkingu centrum. W pobliżu Alei znajdują się 2 inne punkty WRM - przy ul. Skarbowców oraz na Pętli Krzyki. Klienci Alei Bielany, którzy przyjadą na ulicę Czekoladową na rowerze, w razie potrzeby będą mogli skorzystać bezpłatnie z samoobsługowej stacji napraw, gdzie nie tylko napompują koła, ale przy pomocy dostępnych narzędzi naprawią proste usterki. Dzięki nowej trasie i innym ułatwieniom, klienci Alei Bielany mogą w pełni korzystać z sezonu rowerowego i połączyć zakupy z rekreacją.

 

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele