komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 20 czerwca 2019

Diny, Bogny

Rozliczaj PIT we Wrocławiu – korzystaj ze swoich pieniędzy

wtorek, 26.2.2019 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 455
kategorie artykułu:

Urząd Miejski Wrocławia po raz kolejny przygotował kampanię zachęcającą do rozliczenia deklaracji PIT we Wrocławiu.

Od lat przekonujemy wrocławian, że warto rozliczać PIT w miejscu faktycznego zamieszkania, pokazując, na co konkretnie przeznaczane są ich podatki – zieleń miejską, remonty chodników, budowę dróg, przedszkoli, boisk ze sztuczną nawierzchnią czy rewitalizację miasta – czyli na działania, z których korzystają wszyscy mieszkańcy.

Wierzymy, że przez 5 ostatnich lat udało się nam zbudować lokalny patriotyzm i przekonać mieszkańców, że mają realny wpływ na jakość życia w swoim mieście. W tym roku po raz pierwszy od rozpoczęcia kampanii nie organizujemy loterii, a środki, które w ten sposób zaoszczędzimy, czyli około 100 tys. zł, przekażemy na dodatkowe nasadzenia zieleni w przestrzeni miejskiej. Rezygnując z loterii, zwiększamy pulę środków przeznaczoną na działania, z których skorzystają wszyscy wrocławianie. 

Kampania, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie prowadzona w przestrzeni miejskiej. Pojawią się drukowane materiały informacyjne wyjaśniające przesłanie kampanii oraz pokazujące, jak krok po kroku rozliczyć PIT we Wrocławiu. Kampanii dedykowana zostanie także specjalna zakładka w serwisie miejskim www.wroclaw.pl.

Przesłanie kampanii jest proste: Jeśli Wrocław jest centrum Twojego życia, tu pracujesz, studiujesz, żyjesz – rozliczaj PIT we Wrocławiu. Aby rozliczyć się we Wrocławiu, nie musisz być tu zameldowany – wystarczy, że tu mieszkasz i w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpiszesz wrocławski adres zamieszkania.

Dochody z PIT to niemal ¼ budżetu miasta. Dzięki temu do budżetu wpływa ok. 1 mld. zł. Kampanię prowadzi Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

 

Wasze komentarze

wtorek, 18.6.2019 18:00
sobota, 25.5.2019 09:00
czwartek, 11.4.2019 11:10
piątek, 5.4.2019 10:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork