Różne zalety i funkcje garaży blaszanych

poniedziałek, 22.11.2021 21:58 130

Nowoczesne garaże blaszane są nie tylko praktyczne, ale też estetyczne. Blaszaki cieszą się dużą popularnością ze względu na to, że ich zakup jest ekonomicznym rozwiązaniem. Sprawdzą się zarówno na prywatnej posesji, jak i na firmowym placu, w rozmaitych miejscach publicznych. W wielu przypadkach można nawet liczyć na to, że nie będzie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę. Nawet w przypadku relatywnie małych nakładów finansowych możliwe staje się postawienie funkcjonalnego obiektu o szerokim zastosowaniu.

Główne zalety garaży z blachy

Blaszaki są bardzo popularne, pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu w porównaniu z budową garażu murowanego. Pomimo swojej prostoty są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Standardowe konstrukcje powstają w kilka dni, a ich postawienie zajmuje dosłownie jeden dzień, zwykle wystarczy kilka godzin. Montaż nie jest skomplikowany, a do zestawu producent dołącza szczegółowo rozpisaną instrukcję. Samodzielny montaż wbrew pozorom nie jest trudny, ale wygodniej i szybciej będzie powierzyć to zadanie profesjonalistom. Za niewielką opłatą dodatkową fachowcy postawią blaszaka. Wiele firm oferuje dowóz i montaż w cenie zakupu garażu, co przekłada się na jeszcze większe oszczędności. Nawet model na wymiar jest tańszą opcją niż budynek murowany. W drugim przypadku trzeba liczyć się z dużymi nakładami zarówno czasowymi, jak i finansowymi. Blaszak to świetna alternatywa dla obiektu tradycyjnego. na stronie Maritom można zapoznać się z różnymi rodzajami blaszanych garaży.

Garaż z blachy zapewnia odpowiednią ochronę przed opadami atmosferycznymi, wiatrem, wilgocią, promieniowaniem słonecznym, ujemnymi temperaturami. Może być użytkowany przez cały rok, szczególnie po ociepleniu. W ten sposób nawet mroźny dzień przestanie być problemem. Ma to ogromne znaczenie dla kierowcy, bo znikają trudności z odpaleniem silnika, skrobaniem szyb i otwieraniem zamków. Do dyspozycji są też liczne udogodnienia w postaci bramy uchylnej, konstrukcji dwustanowiskowej, dwuspadowego dachu, drewnopodobnego wykonania, okien, orynnowania itd. Zawsze można też podłączyć różne instalacje, zamontować monitoring i podwójne zamki. Garaże różnią się pod wieloma względami: rodzajem, liczbą stanowisk, typem blachy, wyposażeniem. Wielu inwestorów docenia też fakt, że postawienie blaszaka nie musi wiązać się z koniecznością uzyskania pozwolenia, jeśli obiekt ma powierzchnię do 35 metrów kwadratowych. Co więcej na posesji można umieścić aż dwa takie budynki, wystarczy zgłosić ten fakt w urzędzie gminy.

Wykorzystanie garaży blaszanych

Blaszaki mają szerokie zastosowanie i niekoniecznie muszą służyć do parkowania w nich samochodów. Wielu inwestorów decyduje się na ich zakup, bo potrzebują oni budynku gospodarczego, mobilnego, szybkiego w montażu i lekkiego. W takim obiekcie można przechowywać różne narzędzia, sprzęty i maszyny, opony, rowery, przybory ogrodowe i wiele więcej. Garaże z blachy cieszą się uznaniem wśród klientów zarówno prywatnych, jak i biznesowych, sięga po nie chętnie wiele przedsiębiorstw. Blaszak może być też warsztatem rowerowym czy stolarskim, miejscem do majsterkowania. Świetnie sprawdza się roli domowego magazynu na meble ogrodowe, przedmioty sezonowe i rzadko używane. Problemem wielu osób jest brak miejsca na przechowywanie zabawek i gadżetów dziecięcych, ale rozwiązuje go postawienie garażu blaszanego. Jako że może mieć on różny metraż, z łatwością dostosuje się go do swoich potrzeb. Na wielu posesjach blaszak pełni funkcję miejsca do parkowania maszyn rolniczych, wiaty śmietnikowej. Sprawdzi się także jako obiekt na placu budowy do przechowywania narzędzi, maszyn i materiałów budowlanych.