komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 26 stycznia 2021

Tymoteusza, Michała

Rozpoczął się montaż iluminacji świątecznej

wtorek, 24.11.2020 10:02 , komentarze: 0 , odsłony: 239
kategorie artykułu:

Trwa montaż iluminacji świetlnej oraz bożonarodzeniowych drzewek we Wrocławiu. W tym roku nieco skromniej, ale w bardzo świątecznej aranżacji.

Tegoroczny świąteczny wystrój Wrocławia będzie wyglądał trochę inaczej niż pierwotnie zakładano. Wpłynęło na to kilka czynników. Pierwszy z nich, to unieważnienie przetargu na dzierżawę i montaż świątecznych ozdób. Kolejne, to pandemia i związane z nią obowiązujące obostrzenia oraz zmniejszone wpływy do budżetu miasta.

Niektóre miasta, ze względu na trudną sytuację budżetową, całkowicie zrezygnowały z dekoracji świątecznych. Władze Wrocławia postanowiły jednak udekorować miasto. Tym bardziej, że z powodu pandemii zrezygnowano z przygotowania Jarmarku Bożonarodzeniowego w zapowiadanym terminie. Nie będzie też sylwestrowej zabawy w Rynku.
Świąteczne dekoracje

Dekoracje świąteczne pojawią się  na ograniczonym obszarze i w mniejszej ilości. Wydana zostanie na ten cel kwota prawie czterokrotnie niższa, niż w ostatnich dwóch sezonach.

Docelowo we Wrocławiu postawione zostaną trzy choinki: na Nowym Targu, na Nowych Żernikach oraz drzewko w zupełnie nowej odsłonie na Rynku. Nie będzie zatem choinek przy fontannie Szermierz, na placu Grunwaldzkim, placu Katedralnym czy ryneczku starego Psiego Pola.

– Poza choinkami świąteczne dekoracje pojawią się na starówce w okolicach Rynku i placu Solnego. Wszystkie dekoracje będą ledowe, czyli energooszczędne i przyjazne dla środowiska
– wyjaśnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. – Ich montaż potrwa do 5 grudnia – dodaje.

Przypomnijmy, Wrocław tradycję dekorowania miasta kultywuje od 1996 r. W ubiegłym roku można było podziwiać blisko 430 kompozycji świetlnych, którymi zostały przystrojone ulice, place i skwery. Dekoracje świąteczne pojawiły się również na kilku miejskich fontannach i mostach.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele