komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 18 czerwca 2019

Marka, Elzbiety

Rozpoczął się nabór projektów do WBO, edycja 2017

poniedziałek, 2.1.2017 14:39 , komentarze: 0 , odsłony: 1367
kategorie artykułu:

2 stycznia 2017 r. rozpoczyna się nabór projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, edycja 2017. Nabór potrwa do 17 lutego włącznie

W tym roku w WBO do wydania jest 25 milionów złotych. Swój projekt może zgłosić osoba pełnoletnia – lider projektu, z którym konsultowany jest kształt projektu na każdym etapie jego realizacji.Nabór projektów trwa do 17 lutego 2017

Masz gotowy projekt?  Złóż go.

Jak dzielone są pieniądze?
Projekty rejonowe:

Na potrzeby WBO Wrocław podzielony jest na 14 rejonów – rejon skupia kilka osiedli. Projekt rejonowy to taki, który służy lokalnej społeczności jednego lub kilku osiedli, znajdujących się w jednym rejonie.

Każdy rejon ma do „wydania” 1,5 mln zł czyli łącznie 21 mln. zł. Projekty rejonowe mają określone kwoty maksymalne – projekty małe do 250 tys. PLN i projekty duże do 750 tys. PLN. 

Projekty ogólnomiejskie

To projekt, który dotyczy całego miasta lub więcej niż jednego regionu. Tutaj do wydania są 4 mln PLN. Maksymalna wartość projektu ogólnomiejskiego nie może przekroczyć 1 mln PLN. 

O tym, czy projekt jest ogólnomiejski, czy rejonowy decyduje lider. 


Jak to działa

Wymyśl projekt. Porozmawiaj o tym z sąsiadami, znajomymi - określcie swoje potrzeby. To nie jest trudne! Ale jeżeli masz wątpliwości, nie wiesz jak – pytaj. W rejonach, dla każdego osiedla organizowane są konsultacje, spotkania dla mieszkańców. Pierwsze już 9 stycznia. Spotkania zawsze rozpoczynaj się o godz. 17.00. Zobacz, jak krok po kroku zgłosić projekt.

Sprawdź termin spotkań w Twoim regionie! 

Do pobrania - kliknij tutaj!

Źródło.: WBO Wrocław

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele