Rozpoczęły się prace przy ul. Cynamonowej. To tu powstanie nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny [ZOBACZ WIZUALIZACJE]

sobota, 20.8.2022 10:00 589 0

 Na Lipie Piotrowskiej ruszyły prace związane z zespołem szkolno-przedszkolnym przy ul. Cynamonowej. W tym miejscu już za niecałe dwa lata ma zostać otwarta placówka, która jest najdroższą edukacyjną inwestycją w historii Wrocławia. Nowoczesne przedszkole i szkoła przyjmą jednocześnie 1200 dzieci.

Na Cynamonowej ruszyły prace ziemne

Pod koniec lipca w miejscu, w którym powstanie szkoła, podpisano umowę na jej realizację. Od tego momentu wykonawca ma 22 miesiące na realizację zadania.

Budowa się rozpoczęła.

Największa inwestycja edukacyjna w historii miasta

Zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Cynamonowej ma spełniać najwyższe standardy. Pomieści on 200 dzieci w przedszkolu i aż 1000 w szkole.

Obiekt to 32 klimatyzowane sale lekcyjne, cztery sale komputerowe, dwie sale do nauki języków obcych, a także pracownie: przyrodnicza, chemiczna, plastyczna, fizyczna oraz muzyczna.

Będą również trzy świetlice, biblioteka z czytelnią i węzeł żywieniowy ze stołówką.

W części przedszkolnej zaplanowano osiem sal (każda zaopatrzona we własny węzeł sanitarny i magazynek), w tym trzy sale dla 3-latków, dużą salę rekreacyjną (gimnastyka korekcyjna, rytmika, imprezy okolicznościowe) z magazynem, gabinet logopedy i szatnię dla dzieci.

Obok szkoły posadzonych zostanie ponad 200 drzew 

Wykonawca zadba także o przestrzeń wokół placówki. Nasadzonych zostanie 248 drzew m.in. dęby, platany, klony, a także liczne krzewy, żywopłoty i byliny. Obiekt będzie ekologiczny. Ma mieć zielone dachy, instalacje fotowoltaiczną, zagospodarowane zostaną wody opadowe, zmontowane będą instalacje odzysku ciepła.

Koszt inwestycji ma wynieść 87 mln zł. To najwyższa kwota, którą kiedykolwiek przeznaczono na tego typu placówkę we Wrocławiu.

Wykonawcą jest firma AMW Budownictwo S.A., a za prace odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich.

Pierwsze zajęcia szkolne w 2024 roku

Jeśli budowa będzie przebiegała zgodnie z planem, za dwa lata obiekt powinien przyjąć pierwszych uczniów.

Jednocześnie trwają prace przy projektowaniu dróg dojazdowych do placówki i w okolicy, które objęte są innym zadaniem. Projekt ma być gotowy w 2022 r..

Źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)