Rusza Festiwal Reżyserii Filmowej im. Sylwestra Chęcińskiego

poniedziałek, 12.5.2025 15:43 153 0

Już 24 maja wystartują 14. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa oraz 18. Festiwal Reżyserii Filmowej im. Sylwestra Chęcińskiego. Festiwale, organizowane przez Stajko-Film we współpracy z Miastem Wrocław, potrwają w stolicy Dolnego Śląska do czwartku 29 maja.

Po raz kolejny Wrocław będzie strefą spotkań publiczności i twórców, projekcji filmowych, koncertów oraz warsztatów dla uzdolnionej młodzieży. Nie zabraknie nagród dla wyróżniających się twórców. Platynowe i Złote Szczeniaki trafią do najlepszych aktorów, Kryształowe i Złote Dziki do najlepszych reżyserów, a nagroda im. Piotra Machalicy do aktora śpiewającego.

Festiwalowe gale odbędą się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ulicy Wystawowej, natomiast na projekcje filmowe i spotkania z twórcami zapraszamy do Multikina Galeria Dominikańska.

GALA OTWARCIA 24.05.2025 – sobota, godz. 19.00

Wrocławskie Centrum Kongresowe Hali Stulecia, Wystawowa 1

Prowadzący: Anna Dereszowska i Michał Milowicz

Wręczenie nagród:

  •        Kryształowy Dzik za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej -Wojciech Marczewski
  •        Kryształowy Dzik za twórczą współpracę aktora z reżyserem- Adam Woronowicz
  •        Nagroda im. Piotra Machalicy dla aktora śpiewającego - Sonia Bohosiewicz  

Pokaz filmu prezentującego sylwetki aktorów i reżyserów nominowanych do nagród.

Program artystyczny: recital Soni Bohosiewicz.

GALA ZAMKNIĘCIA 29.05.2025 – czwartek, godz. 19.00

Wrocławskie Centrum Kongresowe Hali Stulecia, Wystawowa 1

Prowadzący: Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski

Wręczenie nagród:

  •        Złoty Dzik FRF im. Janusza Majewskiego dla zwycięzcy konkursu na najlepszego reżysera 2024/2025
  •        Złote Szczeniaki FAF za najlepsze role aktorskie 2024/2025
  •        Platynowy Szczeniak FAF im. Jana Nowickiego za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym - Robert Gonera

Program artystyczny:  „Najszczęśliwszy Dzień” monodram inspirowany życiem i twórczością Elżbiety Czyżewskiej w wykonaniu Barbary Garstki.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)