komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Rusza nabór do plenerowych Mikrograntów

wtorek, 30.4.2019 18:00 , komentarze: 0 , odsłony: 637
kategorie artykułu:

Gra terenowa o historii Osobowic, kino plenerowe na Żernikach, cykl edukacyjnych spotkań na Oporowie, a może zajęcia rekreacyjne dla sąsiadek i sąsiadów z Wojnowa? 1 maja rusza drugi w tym roku nabór do Mikrograntów, który skierowany jest do osób z pomysłami na plenerowe działania w całym mieście!

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają mieszkanki i mieszkańców Wrocławia do zgłaszania projektów z zakresu aktywizacji społecznej i edukacji o charakterze kulturotwórczym, które realizowane będą latem na tzw. obszarach rekreacyjnych, czyli na otwartych, dostępnych
dla mieszkanek i mieszkańców przestrzeniach.

Zbliżający się długi weekend będzie idealną okazją, by poszukać inspiracji do plenerowych działań w swojej okolicy. Możecie zaplanować aktywności w parku, na skwerze lub na osiedlowym podwórku. Może będą to miejsca, które dla innych mogą być jeszcze nieodkryte i chcielibyście się nimi podzielić? – zachęca do działania Anna Bieliz, koordynatorka Mikrograntów. 

Wnioski składać można od 1 do 15 maja w jednej z trzech ścieżek – dla osób fizycznych i grup nieformalnych, dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) oraz dla nieformalnych grup młodzieżowych. Wybrane projekty otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (od 1000 zł do 10000 zł, w zależności od ścieżki), ale też pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych. W trakcie naboru trwały będą także konsultowacje dla uczestników – swoje pomysły można omawiać telefonicznie, mailowo i na żywo w siedzibach każdego z organizatorów. Dokładne daty spotkań podane są na stronach Strefy Kultury Wroclaw i Fundacji Umbrella. Wyniki plenerowej edycji Mikrograntów ogłoszone zostaną najpóźniej 7 czerwca.

Edukacja z Mikrograntami

Początkujący organizatorzy i organizatorki wydarzeń mogą przygotować się do działań na osiedlach korzystając z nowych edukacyjnych broszur stworzonych przez zespół oraz byłych uczestników i uczestniczki Mikrograntów. Poradniki przybliżają zagadnienia związane m.in. z dokumentowaniem lokalnych historii, przygotowaniem plenerowych warsztatów, gry miejskiej i osiedlowego koncertu. Broszury do pobrania są na stronie www.strefakultury.pl/mikrogranty/edukacja

Mikrogranty w plenerze

Szczegółowe informacje,  daty spotkań informacyjnych i konsultacji oraz dokumenty niezbędne do udziału w nadchodzącym naborze dostępne są na stronach poszczególnych ścieżek i na ogólnej stronie Mikrograntów: www.wroclaw.pl/mikrogranty  

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
poniedziałek, 22.6.2020 13:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele