komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Ruszają zapisy na Wrocław Business Run 2019

środa, 22.5.2019 15:30 , komentarze: 0 , odsłony: 674
kategorie artykułu:

Już po raz piąty przedstawiciele dolnośląskich firm i instytucji wezmą udział w Poland Business Run. To największa charytatywna impreza biegowa w Polsce. Zapisy drużyn do wrocławskiej edycji zawodów wystartują 23 maja. 

Business Run to charytatywny bieg, który jednocześnie odbywa się w dziewięciu miastach w Polsce. Pięcioosobowe zespoły 8 września 2019 r. staną na starcie, by wesprzeć beneficjentów imprezy. Są to osoby niepełnosprawne ruchowo, które potrzebują specjalistycznych, kosztownych protez, rehabilitacji oraz wsparcia psychologicznego. 

Każdy z zawodników sztafety będzie musiał przebiec 3,8 km po malowniczej trasie Parku Szczytnickiego w okolicy Hali Stulecia. Trasa jest bardzo przyjemna, a dystans osiągalny nawet dla osoby, która niedawno rozpoczęła przygodę z bieganiem – zachęca Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

Do udziału w biegu zapraszają także znani polscy sportowcy, m.in. kierowca rajdowy Rafał Sonik. Ambasadorem wrocławskiej edycji zawodów jest natomiast Marek Plawgo, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w bieganiu. 

Nadzieja dla Roberta i Oliwiera

Uczestnicy Wrocław Business Run 2019 pobiegną dla Roberta i Oliwiera. 22-letni Robert urodził się bez kości udowej. Ograniczenia nie przeszkodziły mu w rozpoczęciu sportowej kariery. Jest medalistą Polski w siatkówce na siedząco, uczestnikiem Mistrzostw Europy i Świata. Trenuje także kajakarstwo i marzy, aby wystartować w tej dyscyplinie w Igrzyskach Olimpijskich. 2-letni Oliwier prawą stopę i lewe podudzie stracił w wyniku choroby wywołanej przez meningokoki. Miał wtedy zaledwie dwa miesiące. Próbuje stawiać pierwsze kroki, ale w obecnej sytuacji nie jest to łatwe. Nowe protezy pozwolą mu nauczyć się chodzić. 

W poprzedniej edycji biegu we Wrocławiu wzięło udział 2 660 biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać ponad 200 tysięcy złotych na protezy, które otrzymali ubiegłoroczni beneficjenci – Michał, Ewa, Krzysztof i Paweł. 

 Kto pierwszy, ten lepszy

Aby wziąć udział w biegu, należy zebrać pięcioosobową drużynę i zarejestrować ją poprzez stronę internetową www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/wroclaw. Zespół może składać się z przedstawicieli firmy lub grupy znajomych. W przeciągu 14 dni od dnia rejestracji trzeba także wpłacić opłatę startową w wysokości 350 złotych. Uczestnicy biegu otrzymają od organizatora koszulki oraz pamiątkowe medale. Zapisy trwają do 1 września lub wyczerpania limitu miejsc. 

Z roku na rok do udziału w biegu zgłasza się coraz więcej chętnych, a liczba uczestników jest niestety ograniczona. Przy zapisach obowiązuje ta sama zasada, co w bieganiu – im szybciej, tym lepiej – dodaje Hernik. 

Ponadto, drużyny mogą włączyć się także w akcję towarzyszącą – Pomagam Bardziej. Zespół, który zbierze najwięcej środków dla beneficjentów Business Run pobiegnie w nagrodę w żółtej koszulce lidera, zaprojektowanej przez znanego projektanta mody.  

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 13.7.2020 11:37
piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele