komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa

Ruszyły zapisy na konferencję AIR Wro Talks 4.0

poniedziałek, 25.2.2019 15:50 , komentarze: 0 , odsłony: 733
kategorie artykułu:

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na AIR Wro Talks 4.0 – dwudniowe spotkanie z ekspertami z Polski i zagranicy, które będzie okazją do rozmowy o problemach i wyzwaniach stojących przed kulturą w XXI wieku. Konferencja odbędzie się 28 i 29 marca we Wrocławiu. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są „granice”, a panele, wykłady, warsztaty i dyskusje prowadzone będą wokół zjawisk istotnych nie tylko dla środowiska ekspertów, twórców czy praktyków kultury, ale także dla jej odbiorców. – Wybrane tematy dotyczą nas wszystkich – bez względu na miejsce zamieszkania. Czy jest to kwestia dostępu do kultury, edukacji globalnej, czy stosunków międzynarodowych, dyskusja zawsze toczy się w wyznaczonych granicach – pojęciowych, społecznych, kulturowych lub geograficznych. Podczas konferencji chcemy je poszerzyć, zmienić albo zdefiniować na nowo – zapowiada Berenika Nikodemska, organizatorka AIR Wro Talks 4.0.

AIR Wro Talks 4.0 będzie okazją do rozmów i wymiany doświadczeń z przedstawicielami polskich i europejskich organizacji i instytucji kultury. Wśród zaproszonych gości są m.in. Paul Hobson (dyrektor Modern Art Oxford), Joanna Tamborska (wicedyrektorka Duńskiego Instytutu Kultury), Onny Eikhaug (prezeska EIDD Design for All Europe) i Marta Gontarska (Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej).

Kultura dla wszystkich, Brexit i rola instytutów narodowych
W programie konferencji znalazły się panele dyskusyjne, podczas których omówione zostaną m.in. dobre praktyki umożliwiające osobom o różnym stopniu niepełnosprawności pełne uczestnictwo w projektach kulturalnych. Poruszona zostanie także kwestia Brexitu – eksperci omówią jego znaczenie dla Europy oraz wpływ, jaki może mieć na międzynarodową współpracę kulturalną. Przedstawiciele narodowych instytutów kultury poszukają z kolei odpowiedzi na pytanie, czy w XXI wieku wciąż jest miejsce na promocję kultury definiowaną przez oficjalnie wyznaczone granice. 

Dla lokalnych środowisk AIR Wro Talks 4.0 będzie też okazją do zapoznania się z działaniami Funduszu Wyszehradzkiego, Kreatywnej Europy oraz Instytutu Adama Mickiewicza – organizacji, które udzielają wsparcia finansowego projektom realizowanym za granicą lub we współpracy z zagranicznymi partnerami.

Więcej niż rozmowy

Program konferencji uzupełniają warsztaty i wydarzenia artystyczne. Uczestnicy zajęć prowadzonych przez Martę Gontarską dowiedzą się, jak budować międzynarodowe partnerstwa w oparciu o szacunek, odpowiedzialność i solidarność. Z kolei na warsztatach Doroty Mołodyńskiej-Küntzel omówione zostaną kwestie identyfikacji różnych grup doświadczających stereotypizacji i stygmatyzacji w Polsce oraz sposoby reagowania na zjawiska motywowane nienawiścią. 

Panele dyskusyjne, wykład i warsztaty organizowane w ramach AIR Wro Talks 4.0 odbędą się w dniach 28 i 29 marca w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) i Recepcji (Podwórko Ruska 46).

Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona).

Formularz rejestracyjny (zapisy do 22.03): TUTAJ

Foto: Oliwia Papatanasis

 

Wasze komentarze

środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele