komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Sale weselne – o czym warto pamiętać przy selekcji ofert?

czwartek, 4.4.2019 18:10 , odsłony: 163
kategorie artykułu:

Wybór odpowiedniego miejsca na zabawę weselną to bardzo poważna decyzja. Sala weselna powinna być odpowiednich rozmiarów, mieścić się w dogodnej lokalizacji oraz być dopasowana do ślubnego budżetu. Przyszli nowożeńcy z Wrocławia mają ogromny wybór lokali weselnych. Na co warto zwrócić uwagę przed zarezerwowaniem sali?

Sale weselne a budżet ślubny

Sale weselne to lokale, za których wynajem zapłacimy bardzo zróżnicowane kwoty. Znajdują się wśród nich zarówno niedrogie lokale, jak i sale, których wynajem dla każdego będzie znaczącym wydatkiem. Aby już na samym początku wiedzieć, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na opłacenie sali weselnej, warto przygotować dokładną rozpiskę wszystkich weselnych kosztów.

Wstępny budżet ślubny możemy przygotować na kartce, w arkuszu kalkulacyjnym lub w plannerze ślubnym dostępnym na portalu ślubnym. Po określeniu kwoty, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na wynajem sali weselnej skoncentrujmy się wyłącznie na tych lokalach, których koszt mieści się w założonym budżecie. Skróci to znacznie czas poszukiwań oraz pozwoli mieć pod kontrolą poszczególne koszty organizacji wesela.

Wybór odpowiedniej lokalizacji sali weselnej

Przyszli nowożeńcy mogą zorganizować zabawę weselną w mieście lub poza nim. Miejskie sale weselne we Wrocławiu najczęściej mieszczą się w takich obiektach, jak hotele, restauracje oraz domy weselne. To świetny wybór dla par, które pragną zorganizować swoje wesele w dogodnej, łatwej do osiągnięcia dla wszystkich gości lokalizacji i jednocześnie nie przeszkadza im wielkomiejski zgiełk.

Alternatywą dla miejskich sal weselnych są lokale położone poza Wrocławiem lub na jego obrzeżach. Sale weselne w pałacykach, dworkach czy innychobiektach znajdujących siępoza miastem oferują spokojne otoczenie oraz ciekawy wystrój, który przypadnie do gustu parom chcącymswój najważniejszy dzień w życiu spędzić w nieco spokojniejszej atmosferze.

Dopasowanie rozmiarów sali do liczby gości weselnych

Jednym z najważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnej sali weselnej, są jej rozmiary. Powierzchnia wybranego lokalu powinna być bowiem starannie dopasowana do liczby gości weselnych, których planujemy zaprosić na uroczystość.

Zanim więc przystąpimy do porównywania ze sobą poszczególnych ofert sal weselnych we Wrocławiu, warto przygotować wstępną listę gości. Pozwoli to zawęzić krąg poszukiwań i skupić się tylko na tych lokalach, których rozmiary odpowiadają wielkości naszej zabawy weselnej.

Menu weselne a preferencje i wymagania gości

Żadne weselne nie może się odbyć bez suto zastawionych stołów oraz smacznego jedzenia. Menu weselne powinno być więc starannie przemyślane a wybór poszczególnych dań dopasowany do preferencji pary młodej oraz wymagań jej gości. Na weselnym stole mogą królować zarówno tradycyjne polskie dania, jak i bardziej wyszukane potrawy światowych kuchni.

Warto także pomyśleć o przygotowaniu prostych i smacznych dań dla dzieci, jeśli na weselu planujemy gościć także młodszych członków naszych rodzin oraz o menu dla osób o specjalnych wymaganiach kulinarnych, np. dla wegetarian oraz osób na diecie bezglutenowej.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne Wrocław - więcej na WeselezKlasa.pl.

 
poniedziałek, 14.10.2019 10:32
sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 14.10.2019 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki