komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Selektywna zbiórka bioodpadów na Psim Polu

wtorek, 14.7.2020 13:53 , komentarze: 0 , odsłony: 197
kategorie artykułu:

21 lipca rozpoczynamy obowiązkową selektywną zbiórkę bioodpadów na kolejnych wrocławskich osiedlach

Obejmie ona rejon Psiego Pola, tj.: Karłowice-Różanka, Kowale, Swojczyce-Strachocin-Wojnów, Psie Pole-Zawidawie, Pawłowice, Sołtysowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Widawa, Lipa Piotrowska, Świniary, Osobowice-Rędzin, Kleczków.

WPO ALBA S.A., przy nieruchomościach, na których powstają odpady komunalne, rozpoczęła już podstawianie brązowych pojemników na bioodpady, w sumie około 10 000 szt.

Pojemniki będą wentylowane i wyposażone w podwójne dno, dlatego ważne jest, aby nie wyrzucać bioodpadów w workach. 

Odbiory zaplanowane są minimum raz w tygodniu.

Do brązowych pojemników wrzucać należy bioodpady kuchenne (z wyłączeniem mięsa i kości) oraz bioodpady ogrodowe (skoszona trawa, liście, kwiaty).

Na dotychczasowych zasadach dystrybuowane będą brązowe worki, przeznaczone tylko na bioodpady ogrodowe, które z uwagi na ich ilość nie zmieszczą się do brązowych pojemników.

Materiały informujące o zasadach segregacji odpadów, w tym bioodpadów, dostępne są na www.ekosystem.wroc.pl w angielskiej, polskiej i ukraińskiej wersji językowej.

Kolejne rejony Wrocławia, w których segregacja bioodpadów będzie obowiązkowa to Krzyki, w drugiej połowie września i Fabryczna, tam rozpoczniemy zbiórkę bioodpadów w październiku.

Zwiększamy częstotliwość odbioru papieru i makulatury.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, z dniem 21 lipca, odpady te odbierane będą co dwa tygodnie, a nie raz w miesiącu.

Zmieni się częstotliwość odbioru szkła. Zamiast co dwa tygodnie będzie odbierane raz w miesiącu.

Podobne zmiany obowiązują już na terenie Starego Miasta i Śródmieścia.

Na Starym Mieście i Śródmieściu harmonogramy odbioru w wersji papierowej zostały już przekazane właścicielom nieruchomości jednorodzinnych. Na Psim Polu wykonawca ma czas do 20 sierpnia.

W związku ze zmianami w harmonogramie, przed przekazaniem odpadów do odbioru, zachęcamy, aby sprawdzić termin odbioru na stronie www.ekosystem.wroc.pl.  

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki